سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

فرماندار: آگاهی مردم نسبت به جرایم و آسیب های آن ضروری است - نمایش محتوای خبر

 

 

فرماندار: آگاهی مردم نسبت به جرایم و آسیب های آن ضروری است

فرماندار عجب شیر با تاکید بر اینکه آگاهی مردم نسبت به جرایم و آسیب های آن امری ضروری است گفت: طبق مستندات موجود خشونت، ضرب و جرح و نزاع و درگیری با 51.71 درصد، در صدر جرایم این شهرستان قرار دارد.

فرماندار: آگاهی مردم نسبت به جرایم و آسیب های آن ضروری است

ابراهیم طاهری، روز چهارشنبه در همایش بررسی خشونت و ضرب و جرم در این شهرستان افزود: بروز تصادفات با 29.60 درصد و طلاق با 18.69 درصد در رتبه های دوم و سوم جرایم این شهرستان قرار دارد.
فرماندار عجب شیر با تاکید بر اینکه برای پیشگیری از خشنونت باید راهکارهای مناسب ارایه شود گفت: از سال 1370 تا 1382 به مدت 12 سال در این شهرستان یک هزار و 570 مورد نزاع و درگیری روی داده و از سال 1382 تا کنون یک هزار و 201 نزاع و درگیری منجر به مراجعه به پزشک قانونی گزارش شده است.
طاهری، از راه اندازی اورژانس اجتماعی 123 در این شهرستان خبرداد و افزود: همه دستگاه های مرتبط باید در ارتقا و رسیدن به اهداف و برنامه های اورژانس اجتماعی با این نهاد همکاری کنند.
وی، مباحث فرهنگی و اجتماعی را در پیشگیری از خشونت بسیار مهم دانست و ادامه داد: باید اقدام های فرهنگی از خانواده آغاز و تا سطح جامعه، مدارس و عموم مردم گسترش یابد.
فرماندار عجب شیر، با تاکید بر ارایه آموزش های لازم به جوانان قبل از ازدواج آن ها، گفت: بسیاری از جوانان نیازمند آموزش و یادگیری رفتارهای صحیح اجتماعی هستند.
طاهری، هدف از برگزاری این همایش را بررسی افزایش نگرانی های عمومی درباره مسایل و آسیب های مختلف اجتماعی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه خسارت و صدمه های وارد بر پیکره جامعه، از ناحیه این گونه مسایل روبه افزایش بوده و مقابله با این آسیب ها نیز روز به روز دشوارتر می شود، شناخت علمی و دقیق مسایل و آسیب های اجتماعی ضروری است.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.