جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

غذای گرم دولتی زینت سفره های کودکان در روستامهدهای مراغه - نمایش محتوای خبر

 

 

غذای گرم دولتی زینت سفره های کودکان در روستامهدهای مراغه

رئیس اداره بهزیستی مراغه با اشاره به آغاز طرح توزیع غذای گرم در روستامهدهای این شهرستان گفت: این طرح از 17 مهر سال جاری آغاز و تا پایان سال تحصیلی جاری /اول خرداد سال 96/ ادامه می یابد.

غذای گرم دولتی زینت سفره های کودکان در روستامهدهای مراغه

شهین صادقی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: طرح تامین غذای گرم نوآموزان روستامهدها به مدت 130 روز / پنج روز در هفته / در مهدهای مناطق روستایی و محروم این شهرستان اجرا می شود.
وی ادامه داد: در قالب این طرح دو هزار و 501 نوآموز در 85 روستامهد مراغه از یک وعده غذای گرم روزانه برخوردار می شوند.
وی اضافه کرد: توزیع وعده های غذای گرم در روستامهدها با نظارت کارشناسان بهداشت و تغذیه و با رعایت استانداردهای تغذیه سالم به صورت هماهنگ حتی در روستامهدهای فاقد امکانات و دورافتاده نیز انجام می شود.
رئیس اداره بهزیستی مراغه گفت: طرح تامین غذای گرم در روستامهدها از سال 91 شمسی و همزمان با سراسر کشور در روستامهدهای این شهرستان آغاز شده و به ازای هر نوآموز در این طرح دو میلیون و 600 هزار ریال از سوی بهزیستی کشور سرانه تغذیه تامین شده است.
صادقی افزود: این طرح با هدف تامین مواد غذایی و پروتئینی مورد نیاز نوآموزان مهدهای کودک مناطق روستایی و محروم اجرا می شود.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد؛ این شهرستان دارای 126 روستای بالای 20 خانوار و 46 روستای زیر 20 خانوار است. / ایرنا