سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱

غدیر ولایت پذیری در مبانی اسلامی را گوش زد می کند - نمایش محتوای خبر

 

 

غدیر ولایت پذیری در مبانی اسلامی را گوش زد می کند

مسئول نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با اشاره به اینکه اقتدار کنونی کشور در مقابل دشمنان به برکت ولایت پذیری ملت است، گفت: واقعه غدیر خم ولایت پذیری در مبانی اعتقادی و بصیرتی جامعه اسلامی را گوش زد می کند.

غدیر ولایت پذیری در مبانی اسلامی را گوش زد می کند

حجت الاسلام رسول جلیل زاده شب سه شنبه در جمع مردم مراغه افزود: تبیین واقعه غدیر خم نقش به سزایی در گسترش فرهنگ ولایت و پاسداری از ارزش های اسلام و انقلاب دارد.
وی با اشاره به این که عید سعید غدیرخم را نباید فقط به تبریک گفتن و عید سادات محدود کرد، گفت: غدیر عید همه بشریت، مسلمانان و شیعیان است.
وی ادمه داد: حضرت محمد (ص) نیز پیامبر همه بشریت و امیرالمومنین (ع) امام تمام بشریت است و تنها شیعیان اختصاص ندارد. 
وی با تاکید بر اینکه خطبه ی پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم باید تا روز قیامت تبلیغ و ترویج شود، اضافه کرد: غدیر طرح اسلام برای مدیریت جامعه پس از پیامبر (ص) است و می تواند برای همه بشریت مفید باشد.
جلیل زاده با اشاره به واقعه غدیر گفت: در محلی به نام غدیر خاتم الانبیاء (ص) در بین جماعتی که به گفته برخی مورخان 90 هزار و در روایات دیگر تا 120 هزار نفر حضور داشته است، خطبه ای سراسر شور و معرفت را خواندند و مردم را به بیعت با حضرت علی (ع) به عنوان ولی و صاحب اختیار در دین و دنیا فرا خواندند.
وی که به دعوت هیات رزمندگان مراغه در مسجد شهدای این شهرستان به سخنرانی پرداخت، به نقش زنان در اسلام نیز اشاره کرد و افزود: حضور زنان در صحرای غدیر به طوری که که بتوانند پیامبر اکرم (ص) و معرفی امیرالمومنین به عنوان امام ببینند بیانگر ارزش و جایگاه زنان در اسلام است.
شهرستان 250 هزار نفری مراغه در 127 کیلومتری تبریز،مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد. / ایرنا