سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱

غدیر امتداد راه انبیای الهی و اسلام ناب محمدی است - نمایش محتوای خبر

 

 

غدیر امتداد راه انبیای الهی و اسلام ناب محمدی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: غدیر امتداد راه و رسالت واقعی انبیای الهی و اسلام ناب محمدی (ص) است.حجت الاسلام علی مصائبی روز دوشنبه در جشن ولایت علوی و محفل انس با قرآن در آستان مقدس امامزاده سید محمد (ع) مراغه افزود: فلسفه غدیر منحصر و محدود به زمان و مکان خاص نیست و دارای ابعاد بسیارعمیق و قابل بحث است. وی ادامه داد: شناخت ابعاد مختلف این واقعه عظیم، نیازمند مطالعه، کنکاش و شناخت عمیق از شخصیت بزرگ پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) است. وی اضافه کرد: اهمیت غدیر را باید در انجام رسالت عظیم پیامبر اسلام در آخرین روزهای عمر شریفش و در معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین و امامت امت بعد از خود جستجو کرد. مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برای درک بهتر و عمیق تر از غدیر رویدادهای قبل و بعد از این واقعه باید مورد مطالعه علمی، فلسفی و دینی اندیشمندان اسلامی قرار گیرد. حجت الاسلام مصائبی افزود: دشمنان اسلام تا جایی که توانستند به ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در زمینه غدیر و احادیث آن در بین مسلمانان پرداختند. وی اضافه کرد: با وجود تمامی شیطنت های دشمنان اسلام، احادیث محکم و معتبری از زبان راویان و نقل کنندگان حدیث و نیز بزرگان اهل سنت در زمینه غدیر وجود داشته و سندی بر حقانیت این واقعه عظیم است. وی گفت: اهمیت غدیر در انتخاب جانشینی چون حضرت علی (ع) برای پیامبر اسلام و هدایت و امامت مسلمان با بیشترین نزدیکی به صفات و ویژگی های بارز رسول اکرم (ص) است. حجت الاسلام مصائبی اضافه کرد: قرآن و امامت، ریسمان محکمی برای ایجاد وحدت و رسیدن به کمال در بین امت اسلامی در عصر غیبت امامان معصوم (ع) است. وی گفت: مشکلات کنونی در جهان اسلام از جمله وهابیت و تشکیل گروه های تکفیری به دلیل عدم تمسک و بهره گیری از قرآن و اهل بیت (ع) به وجود آمده است. در این جشن فرهنگی که به مناسبت دهه امامت و ولایت برگزار شد، قاریان ممتاز این شهرستان از جمله استاد رحیم خاکی قاری برجسته و از چهره های قرآنی کشور به قرائت قرآن کریم پرداختند. گفتنی است در جشن ولایت علوی از 25 نفر از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم و نیز 385 نفر از دانش آموزان سادات مدارس مراغه تجلیل شد. شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 27 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

غدیر امتداد راه انبیای الهی و اسلام ناب محمدی است

حجت الاسلام علی مصائبی روز دوشنبه در جشن ولایت علوی و محفل انس با قرآن در آستان مقدس امامزاده سید محمد (ع) مراغه افزود: فلسفه غدیر منحصر و محدود به زمان و مکان خاص نیست و دارای ابعاد بسیارعمیق و قابل بحث است.
وی ادامه داد: شناخت ابعاد مختلف این واقعه عظیم، نیازمند مطالعه، کنکاش و شناخت عمیق از شخصیت بزرگ پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) است.
وی اضافه کرد: اهمیت غدیر را باید در انجام رسالت عظیم پیامبر اسلام در آخرین روزهای عمر شریفش و در معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین و امامت امت بعد از خود جستجو کرد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی گفت: برای درک بهتر و عمیق تر از غدیر رویدادهای قبل و بعد از این واقعه باید مورد مطالعه علمی، فلسفی و دینی اندیشمندان اسلامی قرار گیرد.
حجت الاسلام مصائبی افزود: دشمنان اسلام تا جایی که توانستند به ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در زمینه غدیر و احادیث آن در بین مسلمانان پرداختند.
وی اضافه کرد: با وجود تمامی شیطنت های دشمنان اسلام، احادیث محکم و معتبری از زبان راویان و نقل کنندگان حدیث و نیز بزرگان اهل سنت در زمینه غدیر وجود داشته و سندی بر حقانیت این واقعه عظیم است.
وی گفت: اهمیت غدیر در انتخاب جانشینی چون حضرت علی (ع) برای پیامبر اسلام و هدایت و امامت مسلمان با بیشترین نزدیکی به صفات و ویژگی های بارز رسول اکرم (ص) است.
حجت الاسلام مصائبی اضافه کرد: قرآن و امامت، ریسمان محکمی برای ایجاد وحدت و رسیدن به کمال در بین امت اسلامی در عصر غیبت امامان معصوم (ع) است.
وی گفت: مشکلات کنونی در جهان اسلام از جمله وهابیت و تشکیل گروه های تکفیری به دلیل عدم تمسک و بهره گیری از قرآن و اهل بیت (ع) به وجود آمده است.
در این جشن فرهنگی که به مناسبت دهه امامت و ولایت برگزار شد، قاریان ممتاز این شهرستان از جمله استاد رحیم خاکی قاری برجسته و از چهره های قرآنی کشور به قرائت قرآن کریم پرداختند.
گفتنی است در جشن ولایت علوی از 25 نفر از برگزیدگان مسابقات قرآن کریم و نیز 385 نفر از دانش آموزان سادات مدارس مراغه تجلیل شد.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 27 کیلومتری جنوب تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است. / ایرنا