سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

عیدانه های صدا و سیمای آذربایجان شرقی در دهه کرامت - نمایش محتوای خبر

 

 

عیدانه های صدا و سیمای آذربایجان شرقی در دهه کرامت

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در دهه کرامت و فرخنده میلاد حضرت معصومه و هشتمین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت برنامه های متنوعی را برای مخاطبان خود تدارک دیده است.

عیدانه های صدا و سیمای آذربایجان شرقی در دهه کرامت

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، سیمای استانی سهند در برنامه های سحرلر ، ائویمیز ، تبریزیم و بیرگئجه-بیرگوروش به صورت ویژه به موضوع ولادت با سعادت حضرت امام رضا علیه السلام و خواهر گرامیشان ، آثار و برکات حضور این دو معصوم در کشور و کرامات ویژه آنان نسبت به مملکت اسلامی­مان پرداخت می کند. همچنین در این برنامه ها با حضور خادمین آستان قدس رضوی در برنامه و برقراری ارتباط با حرم مطهر حضرت معصومه و امام رضا علیهماالسلام سعی می شود حال و هوای معنوی موجود در این شهرهای مقدس از قاب تلویزیون به خانه های مخاطبان منتقل شود.

برنامه روز میلاد مام رضا هم از ساعت 7:30 صبح به مدت 120 دقیقه با آیتم های شاد و مفرح به صورت ویژه تقدیم بیننده های شبکه سهند می شود.

در معاونت صدای مرکز آذربایجان شرقی علاوه بر پرداخت در برنامه های روتین سحرلر ، خانواده، صدای ورزش، یاشاسین جوانلیق ، یک پیام یک ترانه ، دعوت ، جمعه نغمه سی، کندیمیز و آخشاملار ویژه برنامه های مختلفی در ایام میلاد کریمه اهل بیت سلام الله علیها تا میلاد حضرت ثامن الحجج پخش می شود. تهیه و پخش دو ویژه برنامه 180 دقیقه ای و برقراری ارتباط با شهرهای مقدس قم و مشهد، پخش نمایش­های رادیویی مختلف با حال و هوای عید میلاد ، پخش سخنرانی های مرتبط ، پرداخت در برنامه شب های ایران، پخش برنامه های ریحانه، لبخند خدا، عقیق و دخیل عشق و نیز پخش صلوات خاصه امام رضا (ع) در خلال برنامه ها گوشه ای از تمهیدات صدای استانی این مرکز در ایام مبارک دهه کرامت می باشد. رادیو شهر مراغه هم با برنامه های سحر گوروشی ،آخشاملارسسی ، ائومیز و رحمت قاپیسی، ویژه برنامه نشانه رحمت و سرودها و وله های شاد و متنوع اوقات خوشی را برای شنونده های خود مهیا می کند.   

رادیو برون مرزی این مرکز برای مخاطبان خود در جمهوری آذربایجان و منطقه قفقاز تدارکات ویژه ای دارد. برنامه های مشکات در دو قست با محوریت اهمیت بخشش و کرامت در اسلام به تهیه کنندگی رحیمی و صادقی ، عائله با موضوع نقش دختران در خانواده و اهمیت تربیت اسلامی آنان با حضور کارشناسان خانواده به تهیه کنندگی اکرم رضایی ، برنامه کودک با حال و هوای شاد و عیدانه در دو قسمت ، سلام دینله ییجی ( سلام شنونده) با پرداخت ویژه به کرامت نفس ، اهمیت آن در جامعه بشری و چگونگی ترویج دینی و مدنی این اخلاق اسلامی به تهیه کنندگی سجاد دشتی، ویژه برنامه های "ایلن سنه چای دمیشم" به تهیه کنندگی علیرضا یلتقیان ، و شمس الشموس به تهیه کنندگی مهدی نعلبندی  در میلاد مسعود امام رضا (ع)، " چراغ" مختص فرمایشات مقام معظم رهبری درباره زندگی و سیره حضرت فاطمه معصومه سلام الله و سلطان خراسان علی ابن موسی الرضا علیه السلام در 6 قسمت به تهیه کنندگی اکرم رضایی و گویندگی جعفر رضایی ، " سیزه سلام " با محوریت انعکاس پیامهای مخاطبان رادیو برون مرزی و برنامه شناور در هفت قسمت به گویندگی سئودا حسن زادگان و رباب قهرمانزاده از جمله تمهیدات رادیو برون مرزی تبریز برای مخاطبان فرامرزی خود می باشد.

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی