سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

علاقه جوانان ایران اسلامی برای شهادت همچون اشتیاق حضرت قاسم است - نمایش محتوای خبر

 

 

علاقه جوانان ایران اسلامی برای شهادت همچون اشتیاق حضرت قاسم است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: اشتیاق جوانان انقلابی ایران اسلامی برای حضور در کشورهای عراق و سوریه برای دفاع از حرم اهل بیت (ع) همچون اشتیاق حضرت قاسم بن حسن (ع) برای شهادت در حماسه کربلاست .

علاقه جوانان ایران اسلامی برای شهادت همچون اشتیاق حضرت قاسم است

آیت الله محسن مجتهد شبستری روز شنبه در سوگواره دانش آموزی ' احلی من العسل ' در مصلای امام خمینی (ره) تبریز با اشاره به اینکه شهدای انقلاب و دفاع مقدس هم با الگو گرفتن از شهدای کربلا و در راه ولایت جان خود را فدا کردند، خاطرنشان کرد: شهید فهمیده یکی از این شهدا بود که با وجود سن کم از جان خود گذشت.
وی با اشاره به حوادث شب عاشورا و بشارت دادن امام حسین (ع) به شهادت اصحابش، اظهارکرد: زمانی که سید الشهدا (ع) از حضرت قاسم (ع) نامی نبرد، وی رو به عمویش کرد و پرسید آیا من هم فردا جزو شهدا خواهم بود.
آیت الله مجتهد شبستری ادامه داد: وقتی امام حسین (ع) از یادگار برادرش می پرسد شهادت در راه خدا در ذائقه تو چگونه است ؟ حضرت قاسم (ع) جواب می دهد: ' احلی من العسل ' به این معنی که مرگ در راه خدا برای من از عسل شیرین تر است. 
وی با بیان اینکه این گونه جوانان در مکتب رسالت تربیت می شوند، خاطرنشان کرد: وی با رشادت و ایثارگری در میدان جنگ 35 نفر از لشکر یزید را به قتل رساند.
امام جمعه تبریز با اشاره به نعمت جوانی اظهار کرد: جوانی بهترین زمان برای کار تحصیل علم و عبادت و نزدیک شدن به خداست. 
وی با اشاره به نقش جوانان در توسعه کشور از آن ها خواست در انجام امور دینی به ویژه نماز سهل انگاری نکنند. 
به گزارش ایرنا، دانش آموزان حاضر در این سوگواره با صدور عهدنامه ای بر پاسداری از آرمان های انقلاب و رهروی شهدای کربلا تعهد کردند. 
جوانان حاضر در مصلای امام خمینی (ره) تبریز ضمن سینه زنی در عزای شهدای کربلا، شعار هیهات من الذله ، لبیک یا حسین و لبیک یا خامنه ای سردادند. / ایرنا