جهش تولید | شنبه، ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

عطر گل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عطر گل

Loading the player...

بدون ترديد پوشش اسلامي براي زنان، از ضروريات دين مقدس اسلام است. چنان که آيات متعددي از قرآن بر اين مطلب دلالت دارند. از طرفي مسأله حجاب يکي از جنجالي‏ترين مسائل دنياي ديروز و امروز است. به ويژه طرفداران اعلاميّه حقوق بشر که با عنوان کردن «تساوي حقوق زن و مرد» پوشش را براي زن دست و پاگير دانسته و آن را برخلاف آزادي قلمداد و به عنوان حمايت از حقوق زن مطرح مي‏ نمايند اين مسأله را بسيار حسّاس نموده است. در صورتي که پوشش اسلامي را بايد در مجموع ابعادش مورد تجزيه و تحليل قرار داد که با توجّه به مجموع، به نفع زن و جامعه است و نه تنها دست و پا گير نيست و تضادي با آزادي ندارد بلکه زنان در عين حفظ پوشش اسلامي مي‏ توانند برترين فعاليّت‏هاي اجتماعي را داشته باشند و در چارچوب آزادي‏ هاي صحيح و مقبول از حق آزادي خود بهره ‏مند گردند. زيرا حجاب در اسلام به معناي پرده نشيني نيست بلکه به معناي پوششي معقول براي جلوگيري از فساد و حفظ کرامت زن است.

امروز در جمهوري اسلامي ايران مي‏ بينيم که زنان در همه صحنه‏ ها و عرصه‏ ها، از مجلس قانون‏گذاري گرفته تا آموزش و پرورش و بيمارستان‏ها و ادارات مي ‏توانند در چهارچوب حفظ پوشش اسلامي به کار و تلاش بپردازند بي آن‏که حجاب اسلامي براي تلاش‏ هاي آنان، مشکلي ايجاد کند و حقّ آزادي صحيح آنها را تضييع نمايد.

 حجاب در اسلام از يک مسأله کلّي‏تر و اساسي‏ تري ريشه مي‏ گيرد و آن اين است که اسلام مي‏ خواهد انواع التذاذهاي جنسي، چه بصري و لمسي و چه نوع ديگر به محيط خانوادگي و در کادر ازدواج قانوني اختصاص يابد. اجتماع منحصراً براي کار و فعّاليت باشد. برخلاف سيستم غربي عصر حاضر که کار و فعّاليت را با لذّت‏جويي‏ هاي جنسي به هم مي ‏آميزد، اسلام مي‏ خواهد اين دو محيط را کاملاً از يکديگر تفکيک کند.

«عطر گل» کاریست از سیمای سهند که در قالب میزگرد، ضمن دعوت از کارشناسان مسائل اجتماعی و دینی و بررسی ابعاد مختلف حجاب و عفاف، نگرش صحیح در خصوص حجاب و عفاف را به مخاطبان خود القا نماید.

{gallery}taze-sima-93/atre gol{/gallery}