جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

عضو شورا: تبریز کمترین تغییر کاربری فضای سبز را داشته است - نمایش محتوای خبر

 

 

عضو شورا: تبریز کمترین تغییر کاربری فضای سبز را داشته است

رئیس کمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تبریز گفت: در سه سال گذشته، شاهد کمترین تغییر کاربری فضای سبز در شهر بودیم.

عضو شورا: تبریز کمترین تغییر کاربری فضای سبز را داشته است

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز، ایرج شهین‌ باهر اظهار کرد: برخی اوقات، حتی اگر اقدام جدیدی نیز صورت نگیرد، پرهیز از اقدامات نادرست گذشته، یک حرکت مثبت تلقی می ‌شود که پیشگیری از رویه تغییر کاربری فضای سبز از آن جمله است.
وی اضافه کرد: در دوره‌ های پیشین و بر اساس اعلام استاندار آذربایجان شرقی، حدود 350 هکتار تغییر کاربری فضای سبز در شهر تبریز روی داده بود.
وی افزود: با دستور موکدی استاندار، در سه سال اخیر نه تنها موردی در خصوص تغییر کاربری فضای سبز نداشته‌ ایم، بلکه در مواردی، با افزایش قابل ‌توجه فضای سبز نیز مواجه بوده ‌ایم.
شهین باهر احیای کاربری فضای سبز باغلارباغی را در همین راستا مورد توجه قرار داد و افزود: باغلارباغی که در دوره ‌های پیشین، به کاربری تجاری اختصاص داده شده بود، با اقدام موثر شورا و شهرداری، احیا شد و به کاربری اصلی خود بازگشته‌ است.
عضو شورای اسلامی شهر تبریز، تداوم این روند را ضرورت مهم برنامه های گردشگری تبریز 2018 خواند و افزود: بخش عمده جاذبه های بصری هر شهر، مربوط به ساماندهی فضای سبز است که باید با بسترسازی های لازم و اجرای برنامه های کارشناسی، به نقطه تاثیرگذار برسد.