رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

عشق کروانی - نمایش محتوای صدا

 

 

عشق کروانی

Loading the player...

آموزه های فرهنگ عاشورا به ویژه سیره امام حسین علیه السلام مملو از پیام-های اخلاقی است. با نگاهی به حوادث زندگی امام حسین علیه السلام و یارانشان از روز حرکت از مدینه تا روز شهادت در کربلا، نمونه های فراوانی را می توان پیدا کرد که تک تک آن ها جلوه ای از تصمیم آگاهانه برای پاسداری از حقایق اسلام و معارف اهل بیت علیهم السلام و در نهایت شهادت در این راه می باشد. آذربایجان از دیرباز مهد عاشوراییان بوده است از ثقه الاسلام گرفته تا سرداران و رزمندگان شهید عاشورایی دفاع مقدس و 18 شهید مدافع حریم شهدای کربلا، میتوان تداوم راه شهدای کربلا را دید.

لذا بر ما فرض است حماسه جاوید کربلا و مصیبت هایی که بر اهل بیت (ع) وارد آمده است را با آمیزه ای از آثار گرانسنگ بزرگان مرثیه سرا و نوحه سرایان این تاریخ و آثار تاریخ نویسان واقعی حادثه عظیم جانسوز کربلا و استفاده از جذابیت های برنامه سازی مثل نمایش  به عموم مردم مخصوصا به نسل جوان منتقل نماییم.

 

این برنامه ها کاملا مناسبتی است و به مناسبت ها و شخصیت های مهم کربلا در ماه محرم، پرداخت ویژه ای خواهد داشت. شخصیت و زندگینامه مسلم بن عقیل-حضرت ابولفضل(ع)-حضرت علی اکبر(ع)-حضرت قاسم بن حسن(ع)-حضرت امام حسین(ع) و زندگینامه ایشان-حضرت زینب(س)-حضرت امام سجاد(ع)-حضرت رقیه(س)-حضرت علی اصغر(س)-حربن یزید ریاحی-زهیر وحبیب ابن مظاهر-مسلم بن عوسجه-جابربن عبدالله انصاری  مورد بررسی قرار گرفته و به شنونده اطلاعات لازم در مورد این شخصیت و اتفاقات پیرامونی آن ارائه خواهد شد. با ترکیب مطالب گوینده- موسیقی های فاخرباکلام و بیکلام، شعر شعرا، صحبت های کارشناسی و نوحه های نوحه سرایان خوش ذوق (نوحه ها و سینه زنی ها) با حال و هوای آن شخصیت، و آیتم نمایشی در مورد آن شخص مورد نظر. زینت بخش برنامه خواهد بود.

تاریخ تولید: 1396

تهیه کننده: علیرضا مهدوی