سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

عشق "قافله سی" - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عشق "قافله سی"

Loading the player...

 

ویژه برنامه "عشق قافله سی" در ایام محرم از شبکه سهند پخش می شود.

در این برنامه علاوه بر دعوت و گفتگو با مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، شعرای مطرح و دلسوخته حسینی معرفی و از مداحان با اخلاص و باصفای درگذشته نیز یاد می شود.

ویژه برنامه «عشق قافله سی» سعی دارد با رویکرد روایی با ارائه الگوهای شعری و مداحی دستگاه حسینی، مردم ولایتمدار و خداجوی آذربایجان را با شخصیت و پیشینه مداحان و شعرای پیشکسوت هیئات حسینی آذربایجان بیش از پیش آشنا کند.

در این برنامه مداحان آذری زبان هشت سال دفاع مقدس همچون خادم آذریان ، پوررادی، مصطفایی و .. که در جبهه های حق علیه باطل لحظه ای از عشق حضرت سیدالشهداء علیه السلام جدا نبودند به برنامه دعوت می شوند تا وضعیت فعلی مداحی و شعر عاشورایی و آسیب های وارد بر آن را بررسی کنند.

بعلاوه، در عشق قافله سی از بزرگوارانی چون فخرالذاکرین حاج فیروز زیرک کار و دیگر مداحان و پیرغلامان درگذشته این آستان که شعر و صدا و نَفَس و وجودشان گرمی بخش مجالس حسینی بود یاد می شود.

عشق قافله سی در ۱۳ قسمت ۳۰ دقیقه ای در محل حسینیه حضرت علی اصغر(اصغریه اعظم) ضبط شده و هر شب بعد از خبر ساعت 20:00 به روی آنتن می رود و اجر معنوی آن نثار روح والامقام شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم می شود.

سال تولید: 1399

 

این برنامه به تهیه کنندگی علیرضا محمودی ، کارگردانی سعید حکاکی فرد، نویسندگی یوسف منیری فر، تصویربرداری وطن خواه - فعال و صدابرداری آمن پور در ایام محرم از شبکه استانی سهند پخش می شود.

 جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ