جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

عرفان واره ها - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عرفان واره ها

Loading the player...

در سال‌های اخیر، کشور ما مواجه با پدیده‌ای نامبارک شده که اصطلاحاً از آن به "عرفان‌های دروغین" یا "عرفان‌های ساختگی" تعبیر می‌شود. گروهی با بهره‌گیری از سادگی و صداقت مردم و با نشان دادن چند کشف و کرامت، مریدان ساده لوح را فریب داده و با خود همراه می‌سازند و از این طریق به شهرت، محبوبیّت و گاه ثروت و دارایی دست می‌یابند.

افرادی که به گرد این عارف‌نماها جمع شده و شیفته و واله آنها شده‌اند، در پاسخ ناصحانی که این افراد را از پیروی کورکورانه مدّعیان دروغین و معنویّت نهی می‌کنند؛ به کارهای خارق‌العادّه و کشف و کرامّت‌هایی که از آنان دیده‌اند، استدلال کرده و می‌گویند اگر آنها به دروغ ادّعای عرفان و معنویّت می‌کنند، پس این کشف و کرامّت‌ها از کجاست؟!

برای روشن شدن این موضوع که امروزه سبب دل‌مشغولی بسیاری از خانواده‌ها شده است، برنامه ای با عنوان "عرفان واره ها" تولید گشته است.

عرفان واره ها عنوان برنامه ای است از شبکه استانی سیمای مرکز آذربایجان شرقی که موضوع مکاتب ساختگی و نوظهور عصر حاضر را در بر میگیرد.

این برنامه یک برنامه گفتگو محور است که به موضوع حلقه های عرفانی کاذب در میان ملل می پردازد و در آن دکتر محمد دلیر از اساتید حوزه علمیه به عنوان کارشناس و دکتر هادی کاظم زاده مجری کارشناس برنامه ، عقاید و مکاتب جدید را نقد و بررسی و مخاطبان را با عرفان ناب اسلامی آشنا می کنند . 

سال تولید: 1395

تهیه کننده: کوروش رزمی

کارگردان: محمد ندیمی

صدابردار: ابوالفضل میرزایی

تصویربردار: محمد جلیلی

مونتاژ: حامد خدایی

کارشناس: دکتر محمد دلیر

مجری: دکتر هادی کاظم زاده