حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۲۹ آبان ۱۳۹۷

عائله - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

عائله

Loading the player...
خانواده نخستين نهاد اجتماعى است كه در زندگى جمعى انسان شكل گرفته و مهمترين نقش را در توسعه و رشد مراحل حيات بشر در امتداد تاريخ انسان از خود نشان داده است و از ابتدا تاهنوز و تا فرجام زندگى، نسبت به سايرنهادهاى اجتماعى از ارزش و اهميت خاصى برخوردار بوده و خواهد بود
 
نظام خانواده، يك نهاد اساسى و محورى در جامعه است و به عنوان هسته اوليه و براى ساير نهادهاى اجتماعى به شمار مى رود.نظام خانواده كوچكترين واحد اجتماعى است كه اساس و زيرساخت واحدهاى بزرگ اجتماعى بشرى به شمار مى رود.
افرادى كه در اين واحد كوچك اجتماعى رشد مى يابد و تربيت مى شود به ميزان رشد و شكوفايى شان سهم در واحدهاى اجتماعى بزرگ انسانى دارند.
 
افرادى كه روزى به عنوان فرمانرواى مقتدر و سياستمدار سترگ، و مدير نيرومند، و مبتكر توانا در جامعه ظهور مى كنند، و مسؤوليتهاى سنگين و خطيرى را به عهده مى گيرند، نظام خانواده و كانون گرم پدر و مادر تربيتگاه نخستين آنها است.
رشد و شكوفايى اين نظام محبوب و بى بديل، مرهون شناخت و رعايت دقيق حقوق هريكى از اعضاى آن نسبت به يكديگر است، همانطورى كه نظامهاى بزرگ اجتماعى، قوانين و حقوق خاصى خودش را در ارتباط با اداره واستحكام و رشد و بالندگى دارد، نظام خانواده نيز چنين است.
 
در راستای تبیین و تحکیم بنیان خانواده شبکه سهند برنامه ای را با عنوان «عائله» تدارک دیده است.  روان شناسی نقاشی های کودکان که در آن نقاشی کودکان از منظر روان شناس مورد بررسی قرار می گیرد، آشپزی ، گلکاری ، گزارش مردمی از بخش های برنامه عائله می باشد. علاقه مندان می توانند شنبه تا چهارشنبه از ساعت  11:30  بیننده این برنامه باشند.
 
سال تولید: 1394

تهیه کننده : کورش رزمی

کارگردان : محمد ندیمی

تصویربرداران : مسعود وطن خواه، حسین برزگر، کمال محمودی

دستیار تهیه : اکبر عبدالهی

تدوین : کمال رحیمی

نویسنده : شفیقه نیک جهان

مجری : سمیه ستاری

گزارشگر : خانم شاه محمدی