جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

طرح های بنیاد مسکن در روستاها، اقدامی موثر در کاهش مهاجرت - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح های بنیاد مسکن در روستاها، اقدامی موثر در کاهش مهاجرت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: طرح هایی که این بنیاد در روستاها انجام داده موثرترین اقدام در کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها بوده و زمینه توسعه تولید و کاهش بیکاری را به دنبال داشته است.

طرح های بنیاد مسکن در روستاها، اقدامی موثر در کاهش مهاجرت

حافظ باباپور روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توسعه روستاها، شادابی در چهره مردم مشاهده می شود و با تغییرات در زندگی روستاییان درآمد آنها نیز افزایش می یابد.
وی گفت: اعتبار توسعه و آبادانی روستاها سال به سال رو به افزایش است و بنیاد مسکن در تلاش است تا با اجرای طرح هادی و مقام سازی و بهسازی مسکن های روستایی در تلاش است تا به سمت عمران و آبادی روستاها حرکت کند.
باباپور افزود: اگر روستائیان به عینه لمس کنند که محل زندگی شان کمبودی ندارد و کار و اشتغال فراهم است به هیچ عنوان روستاها را ترک نمی کنند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان با بیان اینکه خدمات بنیاد مسکن در روستاها و مناطق محروم، بخشی از دردها و رنج های محرومان جامعه را التیام بخشیده گفت: تداوم این روند در سرلوحه برنامه های عمران روستایی بنیاد مسکن قرار گرفته و تا زدودن کامل محرومیت از چهره روستاها ادامه خواهد داشت.
بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی تاکنون بیش از 127 هزار واحد گلی و خشتی روستایی را نوسازی و بهسازی کرده که بیش از 52 ردصد مسکن های روستایی استان را شامل می شود. / ایرنا