جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

طرح هادی در 700 روستای استان اجرا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

طرح هادی در 700 روستای استان اجرا شد

مدیر کل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: از مجموع یک هزار و 950 روستای بالای 20 خانوار استان، در 700 روستا طر ح هادی اجرا شده است.

طرح هادی در 700 روستای استان اجرا شد

حافظ باباپور روز یکشنبه در تور خبری که به مناسبت 'روز روستا' برگزار شد، در جمع خبرنگاران در شهرستان سراب اظهار کرد: طرح هادی برای تمامی روستاهای بالای 20 خانوار با هدف بازگشایی معبر اصلی در روستاها تهیه شده و به مرور زمان در تمام روستاها اجرایی می شود.
وی افزود: در بخش صدور سند نیز در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر برای 213 هزار واحد مسکونی سند صادر شده است که این موفقیت بزرگی در زمینه اختلاف زدایی و ثبت مالکیت روستائیان می باشد.
باباپور همچنین به بازسازی واحدهای مسکونی زلزله زده در شهرستان های اهر و ورزقان اشاره کرد و گفت: تمامی 25 هزار واحدی که بازسازی آن برعهده بنیاد مسکن گذاشته شده بود، بهره برداری شد.
مدیر کل بنیاد مسکن استان همچنین با اشاره به اختصاص قیر رایگان برای آسفالت معابر روستایی خاطرنشان کرد: سال گذشته 10 هزار تن قیر رایگان در اختیار بنیاد قرار گرفت که آسفالت 42 کیلومتر راه روستایی دستاورد آن است.
وی ادامه داد: این رقم امسال به 16 هزار تن افزایش یافت که پیش بینی می شود 50 کیلومتر راه روستایی آسفالت شود.
مدیرکل بنیاد مسکن اسلامی استان در این تور خبری با نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری 'آیت اله هادی ملکوتی' نیز دیدار و از طرح هادی روستاهای ایوق و اسلام آباد شهرستان سراب دیدن کرد.