رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

طرح تنظیف و پاکسازی شهر مراغه اجرا شد

طرح تنظیف و پاکسازی شهر مراغه اجرا شد


شهردار مراغه از اتمام اجرای طرح تنظیف و پاکسازی این شهر برای استقبال از میهمانان نوروزی خبر داد.

نادر ابراهیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه این طرح از سوی ستاد استقبال از بهار از اول اسفند آغاز شد، افزود: در اجرای این طرح 10 گروه از ماموران شهرداری اقدام به پاکسازی و تنظیف سطح شهر کردند.

وی اظهار کرد: در این اقدام اهالی مناطق و محلات نیز با ماموران شهرداری همکاری کرده و با مشارکت در این طرح موجبات دلگرمی ماموران زحمتکش حوزه خدمات شهری را فراهم کردند.

شهردار مراغه ادامه داد: در راستای اجرای این طرح و به منظور زیباسازی و تغییر چهره این شهر، ماموران شهرداری، مبلمان شهری و 55 کیلومتر از جداول شهر را رنگ آمیزی و همچنین دو هزار و 500 متر مربع از دیوارهای این شهر توسط هنرمندان رنگ آمیزی، نقاشی و خوشنویسی شده است.

ابراهیمی آماده سازی و زیبا سازی میادین و آب نماها، رفع نواقص و مشکلات میادین و ورودی های اصلی شهر، نورپردازی در برخی نقاط شهر و طراحی و ایجاد سفره هفت سین در پنج نقطه از شهر را از دیگر اقدامات این شهرداری برای استقبال از عید نوروز و سال جدید اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: لکه گیری 13 هزار متر مریع از معابر و خیایان های این شهرستان از جمله خیابان پاسداران و انقلاب شمالی، اتوبان های امیر کبیر و شهید درخشی با استفاده از 10 هزار تن آسفالت در این طرح انجام شده است.

شهردار مراغه گفت: تعمیر و بهسازی یک هزار و 200 پایه چراغ معابر به منظور روشنایی و نصب دو پرچم 45 متر مربعی در تپه های رادیو شهر و پارک ولیعصر به عنوان نماد نظام و کشور از دیگر اقدام های این شهرداری است.

ابراهیمی رسیدگی به وضعیت بهداشتی و خدماتی نمازخانه ها، جایگاه های سوخت رسانی، نصب گلدسته نمازخانه میدان بسیج را از دیگر اقدامات شهرداری اعلام کرد.

شهر 170 هزار نفری مراغه با سه منطقه شهرداری پس از تبریز دومین شهر بزرگ آذربایجان شرقی محسوب می شود.