سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

طبیعت زیبای مراغه، پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی در روز انس با طبیعت - نمایش محتوای خبر

 

 

طبیعت زیبای مراغه، پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی در روز انس با طبیعت

طبیعت بکر و زیبای مراغه، همزمان با 13 فروردین و روز انس با طبیعت و در هوای بهاری، گردشگران و مسافران نوروزی را به دامن خود فرا می خواند.

طبیعت زیبای مراغه، پذیرای گردشگران و مسافران نوروزی در روز انس با طبیعت

به گزارش ایرنا، مراغه معروف به باغ شهر شمال غرب ایران به صورت نگینی در میان درختان و دامنه های سرسبز کوه های اطراف واقع شده و تفرجگاهی با مناظر طبیعی و دیدنی برای مسافران و علاقمندان به طبیعت است.
این شهرستان در دامنه جنوب و جنوب غربی رشته کوه سهند و در ارتفاع یک هزار و 485 متری از سطح دریا واقع شده و به دلیل برخورداری از آب و هوای مطبوع و رودخانه های پرآب مناظر طبیعی و دل انگیز زیبایی دارد.
سد علویان و کوه های اطراف آن از جمله گردشگاه های زیبا و مورد وثوق مردم و مسافران نوروزی این شهر بوده و بسیاری از گردشگران و علاقمندان طبیعت، در روز انس با طبیعت این مکان را برای برپایی آیین روز 13 بدر انتخاب می کنند.
سد علویان، دهکده توریستی و سواحل دریاچه آن از مناطق نمونه گردشگری آذربایجان شرقی بوده و در طول سال گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.
کوه ها و دره مسیر روستاهای اشان و علویان از دیگر تفرجگاه های زیبا و دیدنی این شهرستان بوده که علاقمندان به طبیعت را بسوی خود فرا می خواند.
این مسیر به علت وجود باغ ها، کوه ها و طبیعت بکر خود در روز انس با طبیعت از ترافیک سنگینی برخوردار شده و مسافران از صبح زود فضاهای سبز اطراف رودخانه را به خود اختصاص داده اند.
دره گشایش و کوه های مشرف به غار کبوتر از دیگر گردشگاه های مراغه برای ایجاد روحیه شادابی و نشاط در بین مردم به منظور آغاز سالی پرنشاط است.
پارک تفریحی معلم مراغه که روی کوه مارال و در شمال غرب این شهر واقع شده از دیگر مکان های مورد علاقه مردم و کودکان برای تفریح و گردش بوده و در روز انس با طبیعت علاقمندان به طبیعت را به خود جذب می کند.
حاشیه رودخانه صوفی چای از دیگر تفرجگاه های طبیعی این شهرستان است که در روز انس با طبیعت دامن خود را برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی می گشاید تا مردم در آخرین روز از تعطیلات عید نوروز، آیین روز 13 بدر را در این محل برگزار کنند.
دامنه کوه سرسبز سهند گردشگاهی سرشار از نعمت و طراوت برای گردشگران بوده و جاذبه های گردشگری و دامن سرسبز و پربرکت این کوه هر سال میهمانان و گردشگران زیادی را پذیرا بوده و آنان را از نعمت های خود بهره مند می کند.
مراغه در وسط حلقه ای از فضای سبز قرار گرفته مردم و علاقمندان به طبیعت با گذراندن چند کیلومتر از هر سمت این شهر می توانند خود را به محلی پوشیده از فضای سبز و یا کوه ها و تپه های سرسبز و زیبا برسانند.
شهرستان مراغه با 250 هزار نفر جمعیت در 147 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.