جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

طبیعت زیبای عجب شیر آماده استقبال از مردم در روز انس با طبیعت است

طبیعت زیبای عجب شیر آماده استقبال از مردم در روز انس با طبیعت است


طبیعت بكر و زیبا و مناطق سرسبز و دلنواز شهرستان عجب شیر آماده استقبال و پذیرایی از مردم و دوستداران طبیعت در جشن سیزده بدر و روز انس با طبیعت است.

13 فروردین به عنوان سیزده بدر برای ما ایرانی‌ها روز انس و الفت با طبیعت بوده و كمتر كسی در این روز به دامان طبیعت پناه نبرده و از طراوت، سرسبزی و نشاط طبیعت بهره نمی گیرد.

دامن كوه ها و باغات عجب شیر از مناطق و جاذبه های گردشگری و تفریحی این شهرستان بوده و با داشتن امكاناتی مانند جاده آسفالت، آلاچیق، چشمه آب طبیعی، سوپر ماركت و سرویس های بهداشتی آماده استفاده از گردشگران و مسافران نوروزی است.

گسترش این خطه در ساحل دریاچه ارومیه و دامنه كوه زیبای سهند، همراه با رودهای خروشان و چشمه‌های جوشان و طبیعتی دلپذیر، از گذشته‌های دور بدان اعتبار خاص و چشم‌اندازی بدیع بخشیده است.

مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عجب شیر گفت: منطقه گردشگری قلعه چای عجب شیر از مناطق دیدینی و خوش آب و هوای این شهرستان است كه در روز طبیعت گردشگران زیادی از شهرهای مختلف بویژه مركز استان و استان های همجوار به همراه خانواده های خود در آن چادر سیزده بدر را برپا می كنند.

'سیروس جبارزاده' افزود: بیشتر گردشگران روز سیزده بدر در حاشیه روستاهای الینجق، بوكت، تپیك دره، تجرق، زاویه، صومعه، گنبد، مهماندار، ولینجق، هرگلان، یایچی، ینگجه، پسیان، رحمانلو، قبادلو و گل تپه و باغات و جاهای دیدنی این شهرستان اتراق می كنند.

وی آب طلایی گنبد، آبشار زیبای چاخ‌چاخ، شكوه دره كبوتران، تفرجگاه خاطره‌انگیز باغدره، چشمه‌های تگرگی خاتون بیگ، قلعه ضحاك، سد قلعه چای و غارهای خمره‌ای هرگلان را از دیگر مناطق دیدنی و زیبای این شهرستان برای سپری كردن روز انس با طبیعت اعلام كرد.

مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عجب شیر با بیان اینكه طبیعت موجودی زنده، بسیار حساس و آسیب‌پذیر است، از مردم خواست در این روز از طبیعت محافظت كرده و مانع از آلودگی آن شوند.

ˈعلی مكرمی وندˈ، رییس منابع طبیعی و آبخیزداری عجبشیر گفت: نصب تراكت و بنرهای تبلیغاتی در خصوص اهمیت طبیعت از برنامه های زیست محیطی این اداره در این روز بوده تا مسافران و گردشگران هرچه بیشتر نسبت به این امر مهم آگاه شوند.

ˈمنصور طالب پورˈ ، شهردار عجب شیر نیز گفت: در روز انس با طبیعت حدود دو هزار كیسه زباله در بین مسافران و علاقه مندان به طبیعت در مبادی ورودی و خروجی شهر توزیع می شود.

براساس اعلام ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی عجبشیر نیز هماهنگی لازم با اورژانس، آتش نشانی و پلیس راهنمایی و رانندگی در بخش قلعه چای این شهرستان برای خدمات دهی به مسافران انجام شده است.

شهرستان عجب‌شیر با مساحت 44/738 كیلومتر مربع از شمال به شهرستان های اسكو و آذرشهر، از شرق به شهرستان مراغه، از غرب به دریاچه ارومیه و از جنوب به شهرستان بناب محدود است.