جهش تولید | چهارشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۹

ضیافت رمضان با تلاوت قرآن - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ضیافت رمضان با تلاوت قرآن

Loading the player...

قرآن چیزی جز کتاب هدایت در زندگی نیست: "هدی للمتقین". قرآن کتابی است برای انتخاب بهترین زندگی که سعادت جاودانه در پرتو آن تحقق می‌یابد. آیا قرآن در مورد ...

 چگونه زیستن است و چگونگی رفتار را با خداوند و انسان‌هایی دیگر به خوبی تبیین نموده است.

زندگی حقیقی و حیات طیبه در پرتو علم به دستورها و رهنمودهای قرآن شکل می‌گیرد: "ای کسانی که ایمان آورده‌اید! اجابت کنید خدا و رسولش را هنگامی که شما را به چیزی می‌خواند که مایه حیات شما است" نیز فرمود: "هر کس کار شایسته انجام دهد، مرد باشد یا زن، در حالی که مؤمن باشد، پس او را حیات و زندگی پاکیزه بخشیم".

چون قرآن روش درست زیستن را به انسان می‌آموزد و برنامه‌ای را که در بر گیرنده تمام ابعاد زندگی انسان و تضمین کننده سعادت فردی و اجتماعی و دنیوی و اخروی اوست، ارائه می‌دهد، به میزانی که انسان آموزه‌ها و دستورهای قرآن را در زندگی به کار بندد، موفقیت کسب خواهد کرد اما هر اندازه از قرآن فاصله بگیرد، دچار خسارت و ضرر خواهد شد.

زندگی قرآنی بر اساس رعایت مقررات و عدالت و احسان و صفا و صمیمیت است و مردمی که این گونه زندگی کنند، دارای اطمینان خاطر و آسایش خواهند بود و سعادت ابدی و جاودانه را در آغوش خواهند گرفت.

خوشبختانه چند سالیست سنت حسنه ترتیل روزانه قرآن در ماه مبارک رمضان در مساجد جامع شهرهای مختلف کشور رنگ و بوی ویژه ای را به کشور داده است. مومنین و روزه داران شهر تبریز نیز این سنت حسنه را در مصلای اعظم حضرت امام خمینی(ره) پس از اقامه نماز ظهر و عصر بر پا می دارند. شبکه سهند نیز جهت پخش زنده  این برنامه تدارک ویژه ای را دیده است که در قالب برنامه ای با عنوان « ضیافت رمضان با ترتیل قرآن» به مخاطبان شبکه سهند تقدیم می کند. 

{gallery}taze-sima-93/ziafat{/gallery}