سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | یک‌شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۱

ضیافت دهه فجر در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

ضیافت دهه فجر در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در نکوداشت چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران برنامه های مختلفی در حوزه های پیام تدارک دیده است.

ضیافت دهه فجر در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی
به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، سیمای استانی سهند در کنار پخش برنامه های روتین "سحرلر – عائله – تبریزیم – ائل نغمه سی – مطالبه – مسابقه جدول و .. " که به صورت ویژه به مناسبتهای ایام الله دهه فجر می پردازند،  با ویژه برنامه شبانگاهی "بورا ایران" از شنبه نهم بهمن به استقبال ایام جشن پیروزی انقلاب رفته است. این برنامه تا بیست و یکم بهمن هر شب غیر از جمعه ها در کنداکتور شبکه سهند خواهد بود.
 
 هدف اصلی این برنامه در کنار گرامیداشت چهل و سومین سال پیروزی انقلاب اسلامی، پرداخت ویژه به بیانیه گام دوم انقلاب و تبیین موضوعات و بندهای مطرح شده در آن و همچنین رهنمودها و دغدغه های مقام معظم رهبری در چهل سال دوم انقلاب می باشد. باز خوانی وصیتنامه الهی سیاسی حضرت امام(ره)، پخش روزشمار انقلاب، پاسخ به شبهات وارد بر انقلاب با حضور کارشناسان و اساتید دانشگاهی و متخصصین این حوزه، دعوت از زندانیان و مبارزین انقلابی در دوره ستمشاهی پهلوی، حضور گروه های سرود در برنامه و اجرای زنده، دعوت از خوانندگان استانی به برنامه و اجرای موسیقی محلی، پخش کلیپ و وله های انقلابی، گزارش های مردمی ، تصاویر آرشیوی از حضور مردم ولایتمدار و انقلابی استان در قیام بهمن 57 و ... آیتم هایی است که در کنداکتور این برنامه گنجانده شده است. پوشش راهپیمایی مردم انقلابی و ولایتمدار استان در روز بیست و دوم بهمن در قالب ویژه برنامه این روز، ضبط و پخش مراسم ها و جشن های برگزار شده در شهرستانهای استان، برقراری ارتباطات تلفنی و همچنین دعوت از مسئولین استانی به برنامه های مختلف سیما، پخش فیلمها و سریال های مرتبط با این ایام ، پخش مستند و انیمیشن و .. از دیگر تدارکات شبکه سهند در دهه فجرخواهد بود. 
 
??رادیو آذربایجان شرقی هم ویژه برنامه زنده " فجر بایرامی " را هر روز از ساعت 9:00 الی 10:00 با موضوعاتی چون بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی در استان، پخش خاطرات مردمی از مبارزات دوران انقلاب اسلامی در استان، معرفی مبارزان، چهره های هنری شاخص و انقلابی در استان و... را تقدیم شنوندگان خود می کند. برنامه "انقلاب بایرامی" نیز در بخش عصرگاهی از ساعت  17:45  الی 19 با موضوعاتی همچون بازنمایی دستاوردهای نظام در شهرستانها ، اطلاع رسانی صحیح از موفقیت های نظام جمهوری اسلامی ایران در سالهای پس از انقلاب و... روی آنتن می رود. پخش سخنرانی های حضرت امام خمینی (ره) در دوران انقلاب، تولید و پخش میزگردهای مختلف رادیویی، تحلیل موضوعات انقلاب اسلامی، دعوت از اساتید و کارشناسان حوزه و دانشگاه، شخصیت های برجسته، اطلاع رسانی آیین ها، افتتاح ها و جشن های تدارک دیده شده در سطح استان، مصاحبه با مسئولان استان، تهیه و پخش گزارشهای مردمی، بیان دستاوردهای انقلاب در نقاط مختلف استان، نقل خاطرات از دوران انقلاب اسلامی، اطلاع رسانی برنامه های دهه فجر در شهرستان ها، پخش ترانه های ماندگار انقلاب اسلامی، پخش سرودهای انقلابی، حضور چهره های انقلابی و فعالان عرصه انقلاب در برنامه ها ،افتتاح پروژه ها و انعکاس دستاوردهای انقلاب در سطح استان، انعکاس دستاوردهای انقلاب از دیدگاه مردم و نقش خانواده ها در آگاه سازی جامعه در دوران انقلاب، توجه به جوانان به عنوان آینده سازان کشور و نقش جوانان در انقلاب، پخش نمایش 6 قسمتی قانلی زمیلر (کشتزارهای سرخ) از مهمترین موضوعاتی است که در برنامه های شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی از جمله زنگ انقلاب، دانیشیق،سیزلر و مسئولار، مستند انقلاب در آذرباجان، اعدامم کنید، سرودهای انقلابی، چلچراغ شعر انقلاب، سحرلر ، فصل جوانی و ... به آنها پرداخت خواهد شد . همچنین ویژه برنامه 22 بهمن با عنوان حضور حماسه سی به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به صورت زنده از ساعت 9 صبح به مدت 180 دقیقه با تدارک آیتم های ویژه این روز در کنار مردم خواهد بود. رادیو شهر مراغه هم در کنار برنامه های رادیو آذربایجان شرقی از 12 بهمن تا روز 22 بهمن ویژه برنامه های مختلفی را برای چهل و سومین جشن پیروزی انقلاب اسلامی همراه با پرداختن در برنامه های روتین خود در نظر گرفته است.