رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ضرورت حمایت از فعالیت های کمیته امداد - نمایش محتوای خبر

 

 

ضرورت حمایت از فعالیت های کمیته امداد

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی : امروز حمایت از کمیته امداد، حمایت و دفاع از امنیت ملی است.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، صفری در نشست جمعی از مدیران مراکز نیکوکاری شهرستان تبریز با تشریح ابعاد مختلف جنگ اقتصادی گفت : جامعه امروز ما بیش از هر زمان دیگر به بصیرت نیاز دارد و باید تمامی آحاد جامعه را با وضعیت روز کشور و جایگاه آن در منطقه و دنیا آشنا کرد تا بتوانند در این فضای نابرابر اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی ، نقش و کارکردهای خود را برای گذر از این بحران و پیچ تاریخی ایفا کنند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به طراحی های مختلف دشمن در تاثیرگذاری بر طبقات مختلف افزود : امروز نظام استکبار جهانی برای تحمیل اراده خود به کشور از طریق جنگ نرم و جنگ اقتصادی اقدام می کند و و از تصرف بر خاک بر تصرف به فکر و ذهن تغییر جهت داده است.

وی به راهبردهای متعدد دشمن در مرحله میان مدت و جنگ شناختی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران پرداخت و افزود : تلاش برای اعتبار زدایی و از بین بردن مرکزیت فکری و رسانه ای انقلاب ، استفاده گسترده از اخبار جعلی ، تخریب چهره نظام و مسئولین ، بحران سازی ، اهریمن سازی و تحریک احساسات مردم از جمله راهبردهای متعدد آنها در این مرحله است.

 صفری در بخش دیگر سخنان خود به تقابل رسانه ای نابرابر دشمن پرداخت و گفت : جنگ امروز جنگی اقتصادی ، روانی و رسانه ای یا همان جنگ هیبریدی است .

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ما در تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی و تغییر الگوی زندگی به سبک های غربی است افزود : اگر مساجد کارکرد و ماهیت اجتماعی خود را حفظ و تقویت کنند در مناطق و محلات بسیاری از مشکلات مردم به دست خود مردم حل خواهد شد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تقدیر از تعامل و همکاری مناسب کمیته امداد در خدمت به مردم که زمینه ساز تولیدات خوب در رسانه شده است تصریح کرد : فعالیت در حوزه هایی که بصورت مستقیم به مردم خدمت و به رفع مشکل محرومان کمک می کنند، فرصتی است که باید قدر آن را دانست و به آن افتخار کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی ( ره ) آذربایجان شرقی هم با قدردانی از زحمات مراکز نیکوکاری و خدمات صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در مقابله و مبارزه با فقر گفت : فضای فعلی اقتصادی ایران در عرصه جهانی به رهبری آمریکا با ایران ، مبارزه اقتصادی است و هدف از آن تحت فشار قرار دادن معیشت مردم علی الخصوص خانواده های آسیب پذیر است .

کلامی با بیان نقش و کارکرد مراکز نیکوکاری در استان به عنوان بازوان کمیته امداد در فقر زدایی خاطر نشان کرد : این مراکز در سیاست‌گذاری و مدیریت فقر همچنین فعالیتهای تخصصی در حوزه مسکن ، اشتغال و درمان توانسته اند منشاء خدمات شایسته ای در استان باشند.

وی از مراکز نیکوکاری به عنوان اصلی‌ترین مراکز میدان‌جنگ اقتصادی و اصلی ترین عناصر جنگ اقتصادی نامبرد که در مبارزه با فقر و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری به عنوان سربازان میدانی نقش آفرینی می کنند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد و مراکز نیکوکاری برای تداوم فعالیت های خود نیازمند تشویق خیرین و حامیان و فرهنگ سازی و تبیین فضا هستند افزود : کارکرد خیریه‌ها ، مراکز حمایتی ، مراکز نیکوکاری و محسنین کمک به کلیت جامعه ، نشاط شهر ، عمران ، آبادانی و فرهنگ شهر است و باید ابعاد مختلف کارکرد خیرین امداد توسط رسانه ها در جامعه تبیین شود.

در ادامه این نشست برخی مدیران مراکز نیکوکاری با بیان اقدامات و فعالیت های خود ، از مسئولان رسانه ملی خواستند در فرهنگ سازی برای ایجاد مراکزی پویا ، این نهادهای انقلابی را یاری کنند .

روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی