جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

صدور مجوزهای لازم برای طرح های گردشگری میانه - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور مجوزهای لازم برای طرح های گردشگری میانه

فرماندار ویژه میانه با بیان اینکه مجوزهای لازم برای سرمایه گذاران در حوزه گردشگری در اسرع وقت صادر نمی شد، گفت: از این پس مجوزهای لازم در این حوزه با تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی در این شهرستان صادر می شود.

صدور مجوزهای لازم برای طرح های گردشگری میانه

حمید شکری روز شنبه در جلسه گردشگری این شهرستان که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان آذربایجان شرقی برگزار شد، افزود: با اختیاراتی که از سوی استان به شهرستان تفویض شده، اقدام برای واگذاری زمین و صدور مجوزهای لازم در زمینه گردشگری انجام می شود تا سرمایه گذاران در اجرای طرح های خود، مراحل اداری لازم را زودتر انجام دهند.
وی یادآوری کرد: با توجه به پتانسیل ها و ظرفیت های فراوان میانه در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، این حوزه از هسته های کلیدی و اولویت دار در سند تدبیر و توسعه این شهرستان است.
فرماندار ویژه میانه با اشاره به ثبت 296 آثار تاریخی و گردشگری میانه در فهرست آثار تاریخی کشور و داشتن رتبه اول استانی در این حوزه، اظهار کرد: آثار تبلیغی میراث فرهنگی استان در خصوص معرفی آثار فرهنگی متناسب با آثار ثبت شده نبوده و باید در چاپ آثار و انتشار جزوات تبلیغی، جایگاه این شهرستان رعایت و جبران مافات شود.
شکری از مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خواست سرمایه گذاران استانی، فرااستانی و خارجی را برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری به این شهرستان سوق دهند.
وی گفت: میانه بهترین مکان برای کسانی است که قصد سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و صنعت توریسم را دارند.
فرماندار میانه با اشاره به آثار تاریخی، فرهنگی و گردشگری این شهرستان از جمله 23 پل میانه، پل دختر، قلعه دختر و کاروانسرای دختر در قالب مجموعه دختر، مسجد سنگی ترک، کاروانسرای جمال آباد و امامزاده ها اظهار کرد: مرمت و نگهداری آثار تاریخی و فرهنگی با اصول فنی از خواسته های مردم این شهرستان است که نیاز به تخصیص اعتبارهای ملی است.
شکری، خواستار ساختار اداری، ملزومات و تجهیزات، نیروی انسانی لازم و خودرو برای ایجاد اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این شهرستان شد و اظهار امیدواری کرد که در آینده نزدیک این اداره به بهره برداری برسد.
وی همچنین ثبت ملی غذای مخصوص میانه با عنوان 'ساج بالیغی' (طبخ ماهی به روش ساج) در زمانبندی مشخص را خواستار شد. 
به گزارش ایرنا، نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ثبت 296 اثر تاریخی، فرهنگی و هنری این شهرستان را زمینه بزرگی برای اشتغالزایی جوانان منطقه عنوان کرد و گفت: بیکاری به عنوان یک بیماری سرطانی در جامعه باید درمان و رفع شود.
یعقوب شیویاری، میراث فرهنگی و گردشگری را پتانسیل بزرگی برای جلب و جذب سرمایه گذاران به این شهرستان عنوان کرد و خواستار مساعدت استان در زمینه تشویق و سوق سرمایه گذاران استانی و فرااستانی برای سرمایه گذاری در میانه شد.
وی، برگشت دادن آثار تاریخی و فرهنگی میانه از دیگر نقاط کشور به موزه این شهرستان را از خواسته های مردم اعلام کرد و یادآور شد: افتتاح اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این شهرستان از دیگر خواسته های مهم مردم این منطقه بوده و در این خصوص آماده هرگونه همکاری هستیم.