جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

صدور برگ جریمه برای آبیاری فضای سبز در ساعات گرم روز - نمایش محتوای خبر

 

 

صدور برگ جریمه برای آبیاری فضای سبز در ساعات گرم روز

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز با اشاره به ممنوعیت آبیاری فضاهای سبز در ساعات گرم روز، گفت: در صورت مشاهده هرگونه موردی در این خصوص، برگه جریمه برای مدیر فضای سبز منطقه مذکور صادر می شود.

صدور برگ جریمه برای آبیاری فضای سبز در ساعات گرم روز

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان پارکها و فضای سبز تبریز، محمدحسین حسن زاده روز سه شنبه در جمع مدیران فضای سبز مناطق 10 گانه شهرداری تبریز افزود: با توجه به کمبود آب و نیاز به صرفه جویی و جلوگیری از هدررفت بی رویه منابع آبی، در ماه های گرم آبیاری فضاهای سبز از ساعت شش صبح آغاز می شود.
وی ادامه داد: مدیران و ناظران فضای سبز باید دقت داشته باشند تا همه روزه قبل از ظهر کار آبیاری فضای سبز به اتمام برسد یا برای ساعات خنک عصر و شب موکول شود.
حسن زاده یادآور شد: اگر در مواقعی معدود و استثنایی نیاز به آبیاری در بخشی احساس شد، باید با نصب تابلو و نشانه ای برای عموم اطلاع رسانی در این خصوص صورت گیرد.
مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر ضرورت اجرای اقدام های ویژه در حوزه فضای سبز، گفت: باید به خوبی در انجام امور مربوط به فضای سبز در سطح شهر نظارت داشته باشیم و پیش از گزارش های مردمی، نواقص را رفع کنیم.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان به تجهیز پارک و بوستان های سطح شهر در این ایام اشاره کرد و افزود: به همین منظور باید ضروریاتی مثل روشنایی ها، سرویس های بهداشتی، نمازخانه ها و غیره در پارک ها تجهیز شود و در پارک هایی که مجهز به سیستم صوتی هستند نیز در ساعات مقرر اذان پخش شود.
حسن زاده با اشاره به سم پاشی های انجام یافته در سطح شهر، تشریح کرد: طی روزهای گذشته عملیات سم پاشی نوبت اول جهت کنترل و رصد در مناطق مختلف تبریز انجام شد ولی همچنان در برخی نقاط شهر قسمت هایی باقی مانده است.

*** عملکرد مناطق در نهضت درختکاری به شهردار تبریز ارسال می شود
حسن زاده به اقدام های انجام یافته در نهضت درختکاری تبریز اشاره کرد و گفت: مدیران فضای سبز باید عملکرد خود در این خصوص را به تفکیک نوع و میزان کاشت نهاده، جهت ارائه به شهردار تبریز آماده کنند.
وی تشریح کرد: اگر منطقه ای به هر دلیل مشکلی در تامین و کاشت نهاده داشت نیز باید به طور مکتوب این موضوع را به سازمان پارک ها و فضای سبز به عنوان ستاد مرکزی انتقال دهد.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز یادآور شد: جهت تامین نهاده و تامین هزینه های نهضت درختکاری تبریز، تامین اعتبار از سوی شهرداری مرکز صورت گرفته است و هیچ گونه مشکل کمبود اعتبار در این خصوص وجود ندارد.
10 منطقه شهرداری در کلانشهر تبریز فعال هستند و در سال جاری با دستور شهردار این شهر توسعه فضای سبز را در قالب نهضت درختکاری در دستور کار دارند.