حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

صدا و سیما پیشتاز حوزه های فرهنگی و اجتماعی - نمایش محتوای خبر

 

 

صدا و سیما پیشتاز حوزه های فرهنگی و اجتماعی

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت : صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی همیشه پیشتاز حوزه های فرهنگی و اجتماعی استان بوده است .

صدا و سیما پیشتاز حوزه های فرهنگی و اجتماعی

آبدار در یازدهمین جلسه کمیته تبلیغات و امور بین الملل تبریز 2018 که به میزبانی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد با تقدیر و تشکر از تلاش های صورت گرفته در تمامی حوزه های صدا ، سیما ، خبر و رادیو برون مرزی آذری ،  تبریز 2018 را یک رویداد بزرگ ملی عنوان کرد و افزود : از زمان تشکیل دبیرخانه این رویداد ، نزدیک شصت جلسه برگزار شده و در تمامی جلسات و اتاق های فکر سعی شده از اقشار مختلف مردم از جمله هنرمندان ، نخبگان ، دانشگاهیان و حتی اصناف و کسبه نیز به جلسات دعوت و از نکته نظرات آنها استفاده شود. 

وی در مورد هدف از انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 افزود : این انتخاب یک انتخاب فرهنگی و یک رویداد تاریخی است و پارامتر های زیادی برای این انتخاب وجود داشته که کلانشهر تبریز به عنوان کهن شهر ایران توانسته این افتخار را از آن خود کند .

آبدار خاطر نشان شد : تبریز مدت هاست که پای در مسیر توسعه و پیشرفتی همه جانبه گذاشته است چرا که 5 سال متوالی به عنوان پاک ترین شهر ایران ،2 سال متوالی به عنوان شهر زیست و امسال نیز به عنوان جهانشهر و پایتخت فرش دستباف انتخاب شده است و عواملی چون وجود ساختمان‌هـای مدرن و زیبای فراوان، خطوط هواپیمایی پیشرفته، طبیعت بکر و جذاب، غذاهای لذیذ، مساجد زیبا، اماکن و ابنیه تاریخی متعدد و… در کسب این عنوان موثر بوده است .

مدیرکل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی تصریح کرد  : برای انجام کارهای زیرساختی و زیر بنایی رویداد  تبریز 2018 شش نفر از وزرای دولت پیگیر و درگیر موضوع هستند و ما با قرار دادن تبریز به عنوان مرکزیت گردشگری این رویداد ، سه مسیر تبریز ، مرند،جلفا ، منطقه آزاد ارس  ـ  تبریز، آذرشهر ، بناب ، مراغه  و  تبریز ، اهر ، کلیبر را به عنوان مسیرهای اصلی گردشگری انتخاب کردیم که امیدواریم این روند به نحو احسن و مناسب پیش رود .  

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری کلانشهر تبریز هم در این جلسه با اشاره به اینکه باید برای تمامی برنامه ها زمانبندی خاصی در نظرداشت ، گفت : علیرغم برگزاری چندین جلسه متوالی در هر یک از ارگانهای عضو تبریز 2018 به طور جدی وارد فاز عملیات نشده ایم و تصمیم گیری ها در مورد کارهای عملی باید هرچه زودتر شروع شود .

حجت الاسلام و المسلمین حمیدی افزود : بحث برند تبریز 2018 ، استراتژی تبلیغات ، برگزاری هفته های فرهنگی در سال 2017 دربعضی از کشورهای هدف،حضور در نمایشگاههای بین المللی داخلی و خارجی ، برگزاری همایش ها و سمینارهای مهم در داخل استان از موضوعاتی هستند که باید با سرعت روی آنها کار کرده و آوازه تبریز پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 را پررنگ تر کنیم .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی هم در این جلسه حضور و همراهی مردم را برای میزبانی از مسافران تبریز 2018 امری لازم و ضروری دانست و گفت : باید با برنامه ریزی های مناسب  و برنامه سازی های مختلف ، مردم را با ابعاد مختلف این رویداد بیشتر آشنا کنیم .

سید محسن لطیفی افزود : همکاران ما در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی از زمان انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 با عزمی بسیجی وار در تمامی حوزه های برنامه سازی این موضوع را در دستور قرار داده و سعی می کنند به شکل مناسب موضوع را برای مردم اطلاع رسانی می کنند .

وی با ارائه گزارشی مفصل از روند تبریز 2018 در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی خاطر نشان شد : باید فعالیت های صورت گرفته و برنامه ریزی های انجام شده در میان مردم و جامعه در ارتباط با این موضوع بازخورد داشته باشد.

ایشان استفاده صحیح و درست از رسانه را در تبلیغ شایسته واطلاع رسانی مناسب این رویداد مهم ارزیابی کرد و گفت : برای تبلیغ و کمک برای اطلاع رسانی هر چه بیشتر و بهتر تبریز در سال 2018 باید از ظرفیت های رسانه ای استان و کشور به شکل مناسب استفاده شود .

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تهیه استراتژی تبریز 2018 و ارسال آن به ارگانهای مربوطه ، از همه دستگاههای ذی ربط و اعضای تبریز 2018 خواست برای بهتر شدن مسیر روند این رویداد ملی ، همکاری ها را بیشتر کنند.

 روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی