رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

شهید حسـن(رسول) بـاقـری

شهید حسـن(رسول) بـاقـری


 

اول فروردین 1329 درروستای والارود شهرستان چشم به جهان گشود.

با آغاز اولین جرقه های انقلاب اسلامی در شهر زنجان، همچون سربازی فداکار وارد میدان شده و در تظاهرات و راهپیمائی ها چنان دلیری و شجاعت از خود به نمایش می گذارد که ماموران ساواک ستم شاهی زنجان برای دستگیری او تلاش زیادی می کنند، اما همیشه با یاری خداوند و با زیرکی و زرنگی  بچه ها به هر طریقی بوده، فرار می کردند.

شهید حسـن(رسول)باقری در همان اولین روزهای آشنایی با نام حضرت امام خمینی (ره) و مطالعه اعلامیه های ایشان، شیفته و دلباخته پیر جماران می شود. طوری غرق این طریقت می شود که برای انجام دادن بهتر امور محوله ترک تحصیل می کند تا بتواند آزادانه تمام شبانه روز خود را به فعالیت های انقلابی و پاسداری از آرمان های مقدس آن اختصاص دهد.

با پیروزی انقلاب اسلامی شهید باقری جز اولین کسانی می باشد که عاشقانه اقدام به تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شهرستان زنجان می نمایند. وی در ماموریت های مختلفی در تبریز و کردستان شرکت فعال داشت.

در جبهه دارخوین هواپیماهای عراقی منطقه را بمباران می کنند و شهید باقری از ناحیه پا به شدت زخمی می شود و بدلیل شکستگی مجبور می شوند پایش را گچ بگیرند، ولی این جراحت و زخمی شدن ها باعث سکون و استراحت ایشان نمی شود و ساعتی بعد با آن وضعیت خراب به منطقه عملیاتی بازگشته و با همان پای شکسته و گچ گرفته، دلیرانه در عملیات شرکت می کند.

درسوم اسفند ماه 1362 مرحله اول عملیات غرورآور خیبر (جزایر مجنون)، شهید حسن باقری فرمانده غیور و پاکباز گردان خط شکن حضرت ولیعصر(عج)، به همراه 160 نفر از دلاور مردان از جان گذشته گردان خود، بعد از چندین روز جنگ نابرابر و مظلومانه با خیل نیروهای دشمن و مقاومت و استقامت طاقت فرسا و جانانه در مقابل تک های سنگین مزدوران بعثی، در روز چهارم عملیات مقدس خیبر، در محاصره شدید نیروهای عراقی قرار گرفتند.

با تنگ تر شدن حقله محاصره دشمن، خط پدافندی گردان شکسته می شود و این محور از منطقه عملیاتی باردیگر به تصرف عراقی ها در می آید و کمی بعد هر چه به چشمان می خورد تنها پیکرهای پاک و غرقه به خونی شهدایی بود که تا آخرین نفس هاشان جنگیده بودند و بدن های زخم خورده و پاره ، پاره رزمندگان مجروح بود که تا آخرین رمق هایشان دست از نبرد برنداشته بودند و اجساد معطر و مطهرشان تا سال 1376 در همان منطقه بجا ماند.

Martyr Hassan ( messenger) Bagheri

First Persian date Farvardin 1329 Valarvd village city was born .

with God's help , much of the smart kids in any way , they fled .

Martyr Hassan ( messenger) in the early days Bagheri familiar with the name of Imam Khomeini ( RA) and his declarations of love , and is smitten old destroyer .

Bagheri, the first martyr of the Islamic Revolution that Iranian Revolutionary Guards of the Islamic Revolution formed romance, action will Zanjan city . He actively participated in different missions in Tabriz and Kurdistan .

bad status returned to the operating area with the broken leg and plaster , is participating in Operation valiant .

Drsvm March 1362 the first phase of operations in Khyber Ghrvravr Islands ( insane ) , martyr Hassan Bagheri battalion commander, courageous and trailblazing Pakbaz Hazrat Vali-Asr , along with 160 members of his battalion of brave men desperate , after several days of fighting inequality and

had fought their bodies and some wounded , some wounded soldiers who lost their last moments of the battle, the bodies were taken to the aromatic and Mthrshan nevertheless stayed in the same area in 1376 .

{gallery}picproduct/bageri{/gallery}

 


در سایت نگاه بیشتر ببینید