سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

شهر بناب 88 هکتار بافت فرسوده دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهر بناب 88 هکتار بافت فرسوده دارد

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی با بیان اینکه 33 هزار نفر از جمعیت شهری بناب در بافت های فرسوده زندگی می کنند، گفت: این شهر 88 هکتار بافت فرسوده دارد.

شهر بناب 88 هکتار بافت فرسوده دارد

بابک نجفیان روز چهارشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری پایدار شهرستان بناب، میزان بافت های فرسوده آذربایجان شرقی را پنج هزار و 800 هکتار اعلام و اظهار کرد: تاکنون در این استان شش هزار و 252 واحد از واحدهای بافت فرسوده تسهیلات بانکی دریافت کرده اند که از این میزان 406 واحد مربوط به شهر بناب است که از این تسهیلات بهره مند شده اند.
وی افزود: سود تسهیلات بانکی از محل بافت های فرسوده 22 درصد بود که به 10 درصد کاهش یافته است.
نجفیان با اشاره به اینکه سیاست دولت در بازآفرینی شهری توسعه محله محوری و بودجه ریزی اهرمی است، از اجرای 270 پروژه بهسازی مناطق فرسوده در استان خبر داد و اظهار کرد: بر اساس این مصوبه در هر شهرستان سه پروژه جدید اجرا خواهد شد.
وی گفت: دولت برای ساماندهی واحدهای واقع در بافت های فرسوده 150 میلیون ریال تسهیلات و وام ودیعه مسکن با سود و کارمزد هشت درصدی پرداخت می کند که امید است ساکنان این محلات بتوانند از این تسهیلات و وام ودیعه استفاده کنند.
فرماندار بناب نیز در این نشست با اشاره به اینکه با فعالیت مستمر اعضای ستاد بازآفرینی شهری شاهد نمود عینی اجرای این طرح در محلات دیزج هستیم، گفت: شورای شهر و شهرداری و سایر دستگاه های خدمات رسان در جهت مسیرگشایی و ارائه خدمات پای کار بودند و لازم است شهرداری قبل از آغاز فصل بارندگی نسبت به آسفالت معابر و خیابان های بازگشایی شده اقدام کند.
ولی الله فرج اللهی با بیان اینکه امسال سه طرح جدید برای اجرا در این مناطق پیشنهاد و مورد تصویب واقع شده است، خاطرنشان کرد: با تعیین این محلات و تخصیص منابع مالی در آینده نزدیک این سه پروژه برای اجرا به پیمانکار واگذار خواهد شد.
وی افزود: تاکنون برای مناسب سازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی واقع در بافت های فرسوده 113 واحد از تسهیلات بانکی استفاده کرده اند و بالغ بر 34 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است. / ایرنا