رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

شهریمیز - نمایش محتوای صدا

 

 

شهریمیز

Loading the player...
رشد شهر نشینی و صنعتی شدن جوامع شهری و فرهنگ جامعه را به سرعت از اعتقادها وآداب و سنن دور كرد و تمایل به زندگی امروزی و استفاده از رفاه و ارزشهای مادی به نوعی ارزش اجتماعی تبدیل شد به گونه ای كه رشد تجملات و تزئینات در سیمای شهر وخانه ها از همیشه نمایان تر شد و جامعه ها را از پایبندی به یكدیگر و مناسبات خانوادگی وخویشاوندی دور كرد .
 
در جوامع سنتی و روابط اجتماعی به هم پیوسته بود و باور های مشترك و مشخصی وجودداشت و افراد همدیگر را می شناختند و اعتماد میان افراد بیشتر بود و روابط اجتماعی براساس آشنایی های دراز مدت و دوستی و مناسبات فامیلی و خانوادگی استوار و پایدار بود .
 
ولی جوامع بزرگ شهری امروز به خاطر وجود شرایطی خاص ، فرصتی برای شناختن افراد نگذاشته است . افراد به جای خانه و محیط زندگی در محیط كار با افراد بسیاری روابط برقرار می كنند و اما به دلیل شغل های متفاوت و موقعیت اجتماعی افراد و روابط با روابط سنتی متفاوت است كه در این ارتباط بیشتر به جای وجود علایق و احساسات ، غلبه باموقعیت اجتماعی افراد است .
 
در شهر های بزرگ تحرك اجتماعی و تغییر پایگاه طبقاتی به راحتی صورت می گیرد و ضمن آنكه نامتجانس بودن فرهنگ شهری بیشتر مواقع ، سازمان شكنی اجتماعی و تغییر ساختارسنتی را به همراه دارد . این موضوع بیشتر ناشی از تراكم بالای جمعیت و وجود فرهنگ های گوناگون و رنگ باختن برخی از آنها و اختلاط با هویت شهری و گسترش منطقه های حاشیه نشین و در نتیجه ایجاد فاصله میان قشرهای مختلف در این جوامع است . امروزه شهرها بیگانگی را در انسان ها تقویت می كنند و احساس تنهایی و جدایی و تمایل به تنهایی را درمیان طبقات مختلف جامعه رشد می دهند .
 
وجود معضل های بزرگ شهری مانند ترافیك های سنگین و گسترده و بیكاری و كمبود و یا گرانی مسكن و گسترش جرم و جنایت و آلودگی های زیست محیطی و فرهنگی علاوه برگسترش زمینه های بی اعتمادی میان انسانها این احساس را در شهرنشینان ایجاد می كند كه شاید مسئولان شهری قادر به اداره شهر نیستند و این امر در پاره ای مواقع میل به قانون گریزی را در جامعه دامن می زند و جلوگیری از این كار نیازمند برنامه ریزی های فرهنگی و ایجاد بستر فعالیت های سالم و سازگار از سوی مدیران و مسئولان است .
 
شبکه سهند نیز در قالب برنامه «شهریمیز» و با مشارکت شهرداری تبریز سعی دارد با ایجاد بستر ارتباطی میان شهروندان و مسئولان شهری، ضمن انعکاس عملکرد مسئولان شهری در مورد مسائل مختلف شهر تبریز، فرهنگ شهرنشینی از جمله فرهنگ ترافیک و ... را به مخاطبان خود انتقال دهد.
 
این برنامه روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 8:35 روی آنتن رادیو تبریز می رود.
تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: خبازیان

نویسنده: رستمی

گوینده: آقای مشکینی

صدابردار: خبازیان

گزارشگر: خانم پوریامهرجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باسلام و خسته نباشيد خدمت همه مسعولين محترم کشور.... محمد تقی چاوشی ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۲۲:۵۵

محمد تقی چاوشی
باسلام و خسته نباشيد خدمت همه مسعولين محترم کشور. ميخاستم ازتون عاجزانه خواهش کنم به مشکل تاخير در تحويل دادن مسکن مهر رسيدگي بفرماييد. ما از سال 1392 در مسکن مهر شهر تبريز ثبت نام کرديم و همه بدهي هامون رو کاملا تسويه حساب کرديم ولي تا الان که چهار سال هست آپارتمان رو تحويل نگرفتيم. آپارتمان ما در شهرجديد سهند فاز چهار مجتمع غدير پنج هستش. عاجزانه خواهشمندم به مشکلات مسکن مهر شهر تبريز رسيدگي بفرماييد. باتشکر چاوشي 96/07/12
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۶/۰۷/۱۲ ۲۲:۵۵