جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

شهریمیز - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

شهریمیز

Loading the player...
رشد شهر نشینی و صنعتی شدن جوامع شهری و فرهنگ جامعه را به سرعت از اعتقادها وآداب و سنن دور كرد و تمایل به زندگی امروزی و استفاده از رفاه و ارزشهای مادی به نوعی ارزش اجتماعی تبدیل شد به گونه ای كه رشد تجملات و تزئینات در سیمای شهر وخانه ها از همیشه نمایان تر شد و جامعه ها را از پایبندی به یكدیگر و مناسبات خانوادگی وخویشاوندی دور كرد .
 
در جوامع سنتی و روابط اجتماعی به هم پیوسته بود و باور های مشترك و مشخصی وجودداشت و افراد همدیگر را می شناختند و اعتماد میان افراد بیشتر بود و روابط اجتماعی براساس آشنایی های دراز مدت و دوستی و مناسبات فامیلی و خانوادگی استوار و پایدار بود .
 
ولی جوامع بزرگ شهری امروز به خاطر وجود شرایطی خاص ، فرصتی برای شناختن افراد نگذاشته است . افراد به جای خانه و محیط زندگی در محیط كار با افراد بسیاری روابط برقرار می كنند و اما به دلیل شغل های متفاوت و موقعیت اجتماعی افراد و روابط با روابط سنتی متفاوت است كه در این ارتباط بیشتر به جای وجود علایق و احساسات ، غلبه باموقعیت اجتماعی افراد است .
 
در شهر های بزرگ تحرك اجتماعی و تغییر پایگاه طبقاتی به راحتی صورت می گیرد و ضمن آنكه نامتجانس بودن فرهنگ شهری بیشتر مواقع ، سازمان شكنی اجتماعی و تغییر ساختارسنتی را به همراه دارد . این موضوع بیشتر ناشی از تراكم بالای جمعیت و وجود فرهنگ های گوناگون و رنگ باختن برخی از آنها و اختلاط با هویت شهری و گسترش منطقه های حاشیه نشین و در نتیجه ایجاد فاصله میان قشرهای مختلف در این جوامع است . امروزه شهرها بیگانگی را در انسان ها تقویت می كنند و احساس تنهایی و جدایی و تمایل به تنهایی را درمیان طبقات مختلف جامعه رشد می دهند .
 
وجود معضل های بزرگ شهری مانند ترافیك های سنگین و گسترده و بیكاری و كمبود و یا گرانی مسكن و گسترش جرم و جنایت و آلودگی های زیست محیطی و فرهنگی علاوه برگسترش زمینه های بی اعتمادی میان انسانها این احساس را در شهرنشینان ایجاد می كند كه شاید مسئولان شهری قادر به اداره شهر نیستند و این امر در پاره ای مواقع میل به قانون گریزی را در جامعه دامن می زند و جلوگیری از این كار نیازمند برنامه ریزی های فرهنگی و ایجاد بستر فعالیت های سالم و سازگار از سوی مدیران و مسئولان است .
 
شبکه سهند نیز در قالب برنامه «شهریمیز» و با مشارکت شهرداری تبریز سعی دارد با ایجاد بستر ارتباطی میان شهروندان و مسئولان شهری، ضمن انعکاس عملکرد مسئولان شهری در مورد مسائل مختلف شهر تبریز، فرهنگ شهرنشینی از جمله فرهنگ ترافیک و ... را به مخاطبان خود انتقال دهد. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 20:40 و به صورت زنده روی آنتن شبکه سهند می رود.
سال تولید: 1394

تهیه کننده: جمال پورفرج

کارگردان: علی ستارپور

مجریان: اکبر رنجپور - صفیه اصلانی

تدوین: امین افواجی

نویسندگان: اعظم احمدزاده - اکبر رنجبر

گوینده متن: سعیده شاطرلی

دستیاران تهیه: جمیل محمدی - عبدا... رازی

تصویربرداران: یعقوب فعال - احمد فرشچی - مجتبی نکو - فرامرز تبک

صدابردار: بابک آمنپور

گزارشگر: داریوش رضوان

دستیار صدا: مسعود ابراهیمی

دستیار سیما: محمدحسین غلامی - فرزاد ابراهیم پور

امور رایانه: محمد احسانی - شه پول امانیجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
شهر تبریز است و جان قربان جانان میکند سرمه ی چشم... تبریزلی ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۴
با سلام و خدا قوت کاش در سالروز عملیات کربلای 4 ... بسیجی ۱۳۹۴/۱۰/۴ ۱۸:۰۳

بسیجی
با سلام و خدا قوت
کاش در سالروز عملیات کربلای 4 سوم دی ماه الی 5 دی ماه
از بازماندگان این عملیات به شبکه سهند دعوت می کردید .
لینک دانلود http://uploadkon.ir/fl/dd/78441
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۱۰/۴ ۱۸:۰۳
تبریزلی
شهر تبریز است و جان قربان جانان میکند
سرمه ی چشم از گبار چشم مهمان میکند
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۲ ۱۳:۱۴