رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

شب فیروزه ای - نمایش محتوای صدا

 

 

شب فیروزه ای

Loading the player...

شهر مقدس قم و مسجد جمکران هر سه شنبه شاهد حضور جمعیت گسترده ایی است که به این مسجد آمده و به دعا و عبادت میپردازند. حس معنوی سه شنبه شب ها باعث شده است برنامه ی شب فیروزه ای به صورت زنده و مستقیم از صحن و سرای این مسجد از صدای قم پخش شود.

این برنامه با حس و حال این نمازگزاران و مومنان و پخش دعای توسل که هر هفته در مسجد جمکران برقرار است توانسته مخاطبان زیادی به خود اختصاص دهد.

موضوع ویژگی هفتگی با توجه به مناسبت ها و همچنین گزارش های زنده از نمازگزاران این مسجد از بخش های ویژه این برنامه است.

در مورد حضور سه شنبه شب ها در مسجد مقدس جمکران میتوان به نکته اشاره کرد:

اولاً: در مورد مسجد سهله که آن هم یکی از مکانهای منتسب به امام زمان علیه السلام می باشد، شب چهارشنبه موضوعیت دارد و بعید نیست، رسم شب چهارشنبه در مسجد جمکران هم از آنجا گرفته شده باشد.

ثانیاً: مطابق روایت حسن بن مثله جمکرانی، آن ملاقات در شب سه شنبه بوده است و حضرت به او دستور می دهد: «میان گله جعفر کاشانی، بُزی است، آن بز را بخر و در این موضع سر ببر (محل مسجد جمکران)و آن را در شب آینده (یعنی شب چهارشنبه) ذبح کن و گوشت آن را در روز چهارشنبه توزیع نما ...»؛ از تعبیر و دستور امام علیه السلام به حسن بن مثله برای قربانی در شب چهارشنبه، چنین استفاده می شود که این شب از اهمیت خاصی برخوردار است، و لذا عاشقان آن حضرت در شب چهارشنبه دور هم جمع می شوند و با استمداد از خداوندمتعال به آن حضرت درصدد برآورده شدن حاجت و رفع مشکلات خویش می شوند و برای ظهور آن حضرت نیز دعا می کنند.

برنامه شب فیروزه ای سه شنبه ها ساعت 21:30 به صورت زنده و مستقیم پخش می شود.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده: آقای علی اسماعیلی

گزارشگر: آقایان اشرفی و اسماعیلی

نویسنده: خانم طلایی

گوینده: آقای علیرضا مهدی زادهجواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
برنامه زیبایی است ق ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۰:۴۷

ق
برنامه زیبایی است
+1 (1 رای)
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۱۸ ۱۰:۴۷