جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

شبکه سهند مملو از عطر شهید - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه سهند مملو از عطر شهید

پیکر مطهر یک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تشییع شد.

شبکه سهند مملو از عطر شهید

 

به گزارش روابط عمومی صدا وسیمای مرکزآذربایجان شرقی، مراسم تشییع شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس همزمان با سالروز شهادت مظلومانه و جانگذاز صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا (س) در صدا و سیمای مرکز صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی برگزار شد.

نخستین سالگرد شهادت سپهبد قاسم سلیمانی این فرصت را برای این مرکز فراهم کرده تا همکاران با نثار گل و عطر افشانی، قرائت قرآن و مداحی از مقام والای شهداء و من جمله این شهید گمنام تجلیل و یاد و نامشان را گرامی دارند.

این مرکز که برای دومین بار میزبان آیین تشییع پیکر شهدا به ویژه شهیدان گمنام بود برنامه های ویژه ای برای استقبال از سوی مسئولان مرکز در نظر گرفته شده بود.

با توجه به دستورالعمل ستاد کل نیرو‌های مسلح مبنی بر منع تشییع عمومی شهدای گمنام در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تشییع این شهید گمنام بدون حضور عموم افراد جامعه و عاشقان شهدا با تعداد محدودی از اصحاب رسانه و خانواده معظم شهدای مدافع حرم با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

سینه زنی، اجرای گروه سرود توسط گروه سرود صدا و سیما ، عزاداری و درد دل همکاران با شهید گمنام، فضای معنوی خاصی را به این مراسم با شکوه داده بود و فضای فیزیکی مرکز همزمان با این مراسم به تصاویر سردار سرافراز اسلام و انقلاب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید ابومهدی المهندس و شهید فخری‌زاده منور شده بود.

در این مراسم معنوی حجت الاسلام و المسلمین بلاغی و مهندس مرتضی صفری مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی به ایراد سخنرانی و حاج مهدی خادم آذریان به مدیحه سرایی و نوحه‌خوانی در رثای شهدای کربلا، شهادت حضرت فاطمه زهرا (ع) و شهادت حاج قاسم سلیمانی پرداخت.

مهندس مرتضی صفری در آیین تشییع پیکر مطهر این شهید بزرگوار گفت : شهدا در نظام جمهوری اسلامی نماد ایثار و فداکاری هستند و آنچه امروز کشور ایران اسلامی در عرصه های مختلف بدست آورده از برکت خون شهداست.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهدای گمنام منشا خیر و برکت برای ایران اسلامی هستند، میزبانی از شهدای گمنام را افتخاری بزرگ برای این مرکز دانست و آمادگی کامل مجموعه را برای پوشش چنین برنامه هایی اعلام کرد.

وی افزود: یکی از پیامهای آشکاری که شهدای گمنام برای ملت ما دارند این است که آنها بعد از چندین سال در زیر خاکهای داغ و تفتیده جنوب با چند تکه از بدنشان شهرها و روستاها را طی میکنند تا قلبهای ما را بیدار کنند.

حجت الاسلام و المسلمین بلاغی نیز گفت: شهادت، مایه حیاب ابدی است؛ و شهدا سخن خداوند و رسول خدا(ص)را اجابت کردند و خداوند نیز در مقابل آن، به آنها پاداشی جاوید داد .

وی ادامه داد: وجود شهدای گمنام مایه برکت و افتخاری بزرگ برای مردم ایران است و امنیت امروز ثمره مجاهدت های جوانان ایثارگر این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس و همچنین دفاع مدافعان حرم در این زمان است.

بلاغی راه شهدا را سعادت و پیروزی جبهه حق علیه باطل عنوان کرد و افزود: همه ما باید وظیفه خود را در دفاع از اسلام، نظام اسلامی، اطاعات از رهبری و حفظ کشور از نفوذ دشمن به خوبی انجام دهیم و این درس شهدا به ماست.

پس از برگزاری مراسم تشییع ، روز جمعه همزمان با برپایی نمازجمعه بر پیکر مطهر این شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس اقامه نماز شد و جهت خاکسپاری به دانشگاه فرهنگیان اعزام شد.

گفتنی است از دقایق ابتدایی صبح تشییع به صورت غیررسمی و با پخش روضه هایی در رثای شهدای گمنام حال و هوای بسیار خوب و معنوی را در محوطه بزرگترین مرکز رسانه ای استان طنین انداخته بود.

مردم آذربایجان که در این مراسم به دلیل شیوع کرونا حضور نداشتند، مراسم را به صورت مستقیم از شبکه‌ سهند نظاره گر بودند.