جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

بازگشت به صفحه کامل

شبکه سهند با برنامه های متنوع مهمان روزه داران

شبکه سهند با برنامه های متنوع مهمان روزه داران


شبکه استانی سیمای مرکز آذربايجان شرقي برنامه هاي ويژه اي را براي ماه مبارک رمضان تدارک ديده است .

به گزارش روابط عمومي صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي ، شبكه‌ سهند در ماه رمضان تلاش خواهد کرد با تولید و پخش ويژه برنامه هایي ، مخاطبان را با احکام و مفاهيم اخلاقي ، اجتماعي و دینی آشنا كند .

امسال در شبکه سهند همانند سال های قبل ، سفره متنوعی برای مخاطبان تدارک دیده شده و برنامه‌ها ، پاسخگوی نیازهای مردم در این ایام خواهد بود .

 افطارلیق" عنوان ویژه برنامه افطاری شبکه سهند است که هر روز از ساعت 19:45 شروع  و تا اذان مغرب با بخش های مختلفی از جمله احکام ، مناجات ، گزارش های مردمی ، گزارش ویژه گلریزان ، پخش دعای روز ، وله های کوتاه و مناجات با روزه داران تا لحظه اذان همراه خواهد بود .

عنوان ویژه برنامه سحری ماه مبارک رمضان شبکه استانی سهند برنامه زنده " اوباشدان لیق " است . دعای سحر ، مناجات ، دعای ابوحمزه ثمالی ، درس اخلاق با موضوع تفسیر خطبه متقین توسط حضرت آیت ا... مجتهد شبستری ، تفسیر دعای سحر توسط حجت الاسلام و المسلمین فصیح نیا و تفسیر صحیفه سجادیه توسط حجت الاسلام و المسلمین حاجی زاده ، اذان و دعای فرج  از بخش های این برنامه می باشد و هر روز از ساعت 3:15 بامداد شروع و به مدت 70 دقیقه برای مخاطبان تقدیم خواهد شد .

" ضیافت رمضان " ویژه برنامه جزء خوانی و جمع خوانی تلاوت قرآن کریم است که همانند سالهای گذشته به صورت زنده از مصلای حضرت امام خمینی ( ره ) پخش خواهد شد . در این برنامه هر روز یک جزء از قرآن کریم توسط قاریان ممتاز استان تلاوت خواهد شد .  این برنامه هر هفته تا پایان ماه مبارک رمضان از روز شنبه تا پنجشنبه از ساعت 14:30 الی 15:30 و  روزهای جمعه از ساعت 15:30 الی 16:30 از شبکه سهند به روی آنتن خواهد رفت .

در برنامه "  سخنرانی " مخاطبان می توانند با احکام ، اخلاق و مباحث ماه مبارک رمضان ، ترويج فضايل اخلاقي ، توجه به صله رحم ، ترويج سنت حسنه اطعام و كمك به نيازمندان ، افطاري هاي ساده بر اساس فرمايش مقام معظم رهبري و توجه بيشتر به سبك زندگي اسلامي در ايران اسلامی هر شب بعد از خبر ساعت 23 به مدت 60 دقیقه آشنا شوند .

در ویژه برنامه " سلسبیل " مناسك رمضان ، مباحث و احکام مربوط به آن توسط كارشناسان مذهبي قبل از اذان ظهر بحث و بررسی می شود .

در " ویژه برنامه های شب های قدر " همانند سالهای گذشته برنامه های شب های قدر در نقاط مختلف به همراه مراسمات و اعمال این شب ها به صورت زنده پخش خواهد شد .

طوطیان شکّرشکن قرآن هم در قالب برنامه تلویزیونی " شکّرشکنان" در ماه مبارک رمضان از شبکه سهند به مردم معرفی می شوند ." شکّر شکنان" عنوان برنامه تلویزیونی که در 30 برنامه 20 دقیقه ای تهیه و از اول ماه مبارک رمضان پخش خواهد شد . در این برنامه مخاطبان با قاریان برتر استان و شیوه های تلاوت آنان آشنا شده و فرصتی ایجاد می شود که در میان برنامه و به صورت شبه مستند پرتره ، جذابترین فرازهای تلاوت قرآن به تناسب پاسخ سوالاتی که از میهمان برنامه می شود پخش و مخاطب در بخشی از التذاذ قاریان قرآن شریک شود . پرداخت ویژه به ابعاد جذاب هنر تلاوت قرآن کریم و معرفی چهره های بومی و برتر این حوزه در استان ، ایجاد نشاط معنوی، تجلیل از تلاشگران قرآنی با معرفی کوتاه آنان ، ترغیب نسل جدید به آموختن هنر تلاوت برابر تاکید مقام معظم رهبری ، رونق بخشی به محافل و جلسات قرآنی و معرفی ضمنی محافل قرآنی در بین مصاحبه ها از اهداف مهم این برنامه است  . 

تفسیر جزء به جزء قرآن کریم با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه در برنامه 15 دقیقه ای " تفسیر نور " بحث و بررسی می شود .

همچنین در برنامه های روتین همانند شهریمیز ، سحرلر ، نازبالالار ، کندیمیز ، وقار و عائله به تناسب موضوع به ماه مبارک رمضان پرداخت خواهد شد .

پخش فرازهایی زیبا از برترین تلاوت های جهان اسلام ، پخش مصاحبه و گزارش در خصوص فضیلت ماه مبارک رمضان ، پخش آواهای قرآنی و تواشیح ، پخش وله های گرافیکی ، دعاي روز ، مناجات  و حدیث ، انيميشن های متناسب با ماه مبارک رمضان , پخش سريال و فیلم های سینمایی ، پرداخت به تبيین احكام شرعي ، پخش تفسير هاي كوتاه از موضوعات اخلاقي و ديني با حضور كارشناسان معارف ، پخش گزارش هايي از آداب و فرهنگ رمضان در آذربايجان شرقي ، پرداخت به موضوع تغذيه در رمضان ، پخش مسابقه و پخش کلام بزرگان در خصوص ماه مبارک رمضان از دیگر برنامه هاي شبکه استاني سيماي مرکز آذربايجان شرقي در ماه مهمانی خدا خواهد بود .