سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

سپاه آمادگی خود را برای مصونیت انقلاب از تهدیدها حفظ کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

سپاه آمادگی خود را برای مصونیت انقلاب از تهدیدها حفظ کرده است

جانشین فرمانده سپاه عاشورا گفت: سپاه پاسداران به عنوان سازمانی رسالت‌ محور آمادگی خود را برای مصونیت انقلاب از مشکلات و تهدیدها حفظ کرده است.

سپاه آمادگی خود را برای مصونیت انقلاب از تهدیدها حفظ کرده است

سرهنگ علی قادری، روز دوشنبه در آیین تودیع و معارفه فرمانده ناحیه سپاه چاراویماق افزود: سپاه پاسداران، همواره حالت پیش‌رونده داشته و توسعه انقلاب در تمام عرصه ها را سرلوحه برنامه های خود قرار داده است.
وی، با اشاره به حوزه‌های مختلف فعالیت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: این نهاد در حوزه جنگ سخت و در هر زمانی که کشور دچار تعرض شود به کمک ارتش از کشور محافظت می‌کند هرچند که هیچ کشوری در دنیا جرأت تعرض به خاک جمهوری اسلامی ایران را ندارد.
سرهنگ قادری، ادامه داد: سپاه پاسداران در نقاط کشور قرارگاه‌های بسیار فعالی دارد و اکنون شاهد هستیم که بسیاری از اقدام های جنایت‌کارانه در داخل کشور توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) و نیروهای اطلاعاتی سپاه خنثی می‌شود.
در این مراسم که با حضور اعضای شورای تامین، فرماندهان نظامی و انتظامی، فرماندهان رده های بسیج، بسیجیان و جمعی از خانواده های معظم شهدای چاراویماق برگزار شد، سرهنگ2 پاسدار عباس رستمی به عنوان فرمانده جدید ناحیه سپاه این شهرستان منصوب و از زحمات سرهنگ علی علیدوست فرمانده سابق این ناحیه قدردانی شد.
شهرستان چاراویماق با حدود 39 هزار نفر جمعیت در 150کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.

*** امام راحل نماد مبارزه به استکبار جهانی بود 
سرهنگ علی قادری روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سپاه ناحیه هشترود افزود: بزرگترین پیام امام خمینی (ره) به امت های مسلمان، جواب نه به استکبار بود و ایشان توانست ابهت پوشالی آمریکا و استکبار جهانی را درهم بشکند. 
وی، با بیان اینکه ما باید ادامه دهنده راه پر رهرو امام راحل باشیم، اظهار کرد: از ویژگی های مهم ملت ما، ولایتمداری و حرکت در مسیر فرمایش های امام راحل است. 
جانشین فرمانده سپاه عاشورا یادآور شد: علت موفق نشدن آرمان پیامبر (ص) بعد از رحلتشان، عدول مردم از وصایای پیامبر(ص) و دفاع نکردن آنان از ولایت بود. 
قادری، با اشاره به اینکه در زمان کنونی وظیفه همه، عمل به وصیت نامه امام راحل در قبال پشتیبانی از ولایت فقیه است، ادامه داد: مسئولیت پاسداری و صیانت از انقلاب اسلامی از وظایف سپاه پاسداران بوده و فرقی نمی کند که این خدمت در ایران یا در لبنان، سوریه و عراق باشد. 
در این آیین سرهنگ احمد تقی پور به عنوان فرمانده سپاه ناحیه هشترود معرفی و از خدمات سرهنگ خلیل شریفی تجلیل بعمل آمد. 
تقی پور پیش از این فرمانده سپاه ناحیه جلفا بود. 
شهرستان هشترود با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 120 کیلومتری جنوب شرقی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.