رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سوگواری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت دخت مکرم نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلامالله علیها - نمایش محتوای خبر

 

 

سوگواری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت دخت مکرم نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلامالله علیها

صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا سلام الله علیها با برنامه های مختلفی در خدمت مخاطبان خود خواهدبود.

سوگواری صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی در سالروز شهادت دخت مکرم نبی اسلام حضرت فاطمه زهرا سلامالله علیها

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، معاونت سیمای مرکز آذربایجان شرقی در شهادت جانسوز ام ابیها صدیقه کبری علیها السلام برنامه های سحرلر ، خانواده ، تبریزیم و گئجه لر را به صورت ویژه و با موضوع شهادت حضرت فاطمه به روی آنتن میبرد. علاوه براین، ویژه برنامه " در سوگ یاس " به تهیه کنندگی حسن بیل افکن در سه قسمت از روز دوشنبه تقدیم سوگواران فاطمی می شود. در این ویژه برنامه با حضور حجج اسلام احمدی ، همزبان ،خیری ، نوبری و خانمها عاقله نهند و خسروی به موضوعاتی چون حضرت فاطمه و دفاع از ولایت – حضرت فاطمه ام ابیها – اسماء و القاب حضرت فاطمه – زندگی سیای و اجتماعی آن حضرت – عفاف و حجاب از دیدگاه حضرت فاطمه – جایگاه حضرت زهرا از دیدگاه اهل تسنن – علت تشییع و تدفین شبانه حضرت زهرا و فاطمه علیها سلام مادر امامت پرداخت می شود. همچنین حضور مداحین و شعرای اهل بیت و اجرای تواشیح از دیگر آیتمهای برنامه " در سوگ یاس " شمرده می شود.

پخش سخنرانی های حجت الاسلام فروغی ، وله ها و کلیپ های مرتبط ، پوشش عزاداریهای امت خداجوی تبریز و استان از دیگر برنامه های سیمای استانی سهند خواهدبود.  

شبکه استانی صدای مرکز آذربایجان شرقی در ایام فاطمیه علاوه بر پرداختن به شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) در برنامه های روتین خود از جمله سحرلر ، خانواده ، یاشاسین جوانلیق ، شب های ایران ، آخشاملار، شهریمیز ، دعوت و ایثار جلوه لری ، ویژه برنامه هایی را هم برای شناساندن  ابعاد شخصیتی آن بانوی بزرگوار برای نسل فعلی در نظر گرفته است. 

رادیو مرکز آذربایجان شرقی از امروز با پخش ویژه برنامه هایی همچون  محفل فاطمی، نیلی ترین یاس ، صدیقه شهیده ، ریحانه ، یاس کبود ، بانوی بی نشان،   راز گل سرخ ، گوهر هستی ، صدیقه کبری و یاقوت شکسته و همچنین ویژه برنامه "یاس نبی" در روز شهادت بانوی دو عالم با تبیین سیره عملی آن حضرت و ارائه الگویی مناسب برای زندگی از رفتار های اخلاقی و اجتماعی حضرت زهرا(س) به روی آنتن خواهد رفت .

رادیو برون مرزی تبریز هم در ایام سوگواری پاره تن پیامبر اکرم (ص) ویژه برنامه های " سلام دینله ییجی " به تهیه کنندگی علیرضا یلتقیان و گویندگی سجاددشتی ؛ "مشکات " به تهیه کنندگی محمدرضا رحیمی و گویندگی ابوالفضل علایی ؛  "ساچیلان شعاعلار " به تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده و گویندگی ابوالفضل علایی ؛ "چراغ" به تهیه کنندگی اکرم رضایی و گویندگی جعفر رضایی ؛ " ویلایت شهیده سی " به تهیه کنندگی نسرین میلانی زاده و گویندگی سجاد دشتی و " شناور " را در 10 قسمت به روی آنتن می برد. گفتنی است در این برنامه ها با دعوت از کارشناسان حوزه و دانشگاه ، شعرای اهل بیت ، و مداحین آذری زبان به بررسی زندگی سراسر درس و ایثار و برکت حضرت فاطمه زهرا پرداخته شده و از ابعاد مختلف زندگی ایشان برای مخاطبان آذری زبان منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان گفته می شود.

 

روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی