جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

سوگواره شبکه سهند در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع) - نمایش محتوای خبر

 

 

سوگواره شبکه سهند در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)

همزمان با ایام شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع)، حوزه های مختلف صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ویژه‌برنامه ‌های مختلفی را به همین مناسبت تهیه و پخش خواهند کرد.

سوگواره شبکه سهند در ایام شهادت امام جعفر صادق (ع)

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی ، شبکه صدای مرکز آذربایجان شرقی علاوه بر پرداخت در برنامه های روتین ، ویژه برنامه های  " هدایت اولدوزی" ، " دعوت" ، " پیشوای صادق " ، " سوگ صادق "، " سلسله مباحث تاریخ اسلام " ، " عقیق " ، " سخنرانی " ، " مسافر بقیع " و "ستاره بقیع" را تولید و در کنداکتور پخش قرار خواهد داد .

در این ویژه برنامه ها به نقش بی بدیل ایشان در پایه گذاری و استحکام مذهب شیعه اثنی عشری ، تربیت شاگردان ، شیوه مبارزه ایشان با خلفای بنی امیه و بنی عباس و مکارم اخلاق از دیدگاه امام صادق (ع) پرداخت خواهد شد . در رادیو شهر مراغه هم ویژه برنامه های " هدایت نوری " ،  "شهادت ششمین اختر" و "رحمت قاپیسی" به صورت ویژه به موضوع شهادت جانسوز ششمین پیشوای شیعیان جهان پرداخت می کند.

شبکه استانی سهند هم به همین مناسبت ویژه برنامه های مختلفی تقدیم بینندگان خواهد کرد. در این ویژه برنامه ها با دعوت از کارشناسان مذهبی و دینی به ابعاد مختلف زندگی امام صادق علیه السلام و نقش ایشان در تربیت و پرورش شاگردان و دانشمندانی بی نظیر در دنیای اسلام و معنا و مفهوم فقاهت از دیدگاه امام صادق (ع) پرداخت می شود. پخش سخنرانی ، وله ، مداحی ، تواشیح ، پرداخت به عزاداری های مردم مومن و ولایت مدار تبریز و شهرستانها ، مرثیه‌سرایی، مستند، ارتباط با اماکن مقدس و... از جمله بخش های این ویژه برنامه ها می باشد. همچنین در برنامه های روتین از جمله خانواده، تبریزیم و بیرگئجه بیرگوروش به سیمای شیعه در نگاه امام صادق(ع)، بیت اخلاقی از منظر امام(ره)، ویژگی‌ها و شاخصه‌های علم امام(ره)، چرایی و مبانی شاگرد پروری در مکتب امام پرداخت خواهد شد .

 رادیو آذری مرکز آذربایجان شرقی هم برنامه های مختلفی در سوگ شهادت صادق آل محمد صلی الله برای مخاطبان خود در منطقه قفقاز و جمهوری آذربایجان پخش خواهد کرد. پخش خطبه های نماز جمعه تبریز ، ویژه برنامه های "سلام دینله ییجی"، "شناور" ، "مشکات" و " 6اینجی گونش " با محوریت زندگی پربار امام صادق علیه السلام از جمله تمهیدات رادیو آذری برای مخاطبان خود می باشد.