حمایت از کالای ایرانی | جمعه، ۴ خرداد ۱۳۹۷

سفره های افطاری ایثارگران برای هزاران میهمان ناخوانده در تبریز - نمایش محتوای خبر

 

 

سفره های افطاری ایثارگران برای هزاران میهمان ناخوانده در تبریز

جامعه ایثارگران تبریز در ماه مبارک رمضان، میزبان هزاران میهمان ناخوانده با سفره های افطاری ساده و بی غل وغش است، سفره هایی که به همت خیران این شهر گسترده می شود تا طعام روزه داران نیازمند را تامین کند.

سفره های افطاری ایثارگران برای هزاران میهمان ناخوانده در تبریز

مدیر اجرایی جامعه ایثارگران راهیان عاشورای تبریز گفت: سفره های افطاری جامعه ایثارگران تبریز در طول ماه مبارک رمضان از سال 1380 شمسی برای 400 نفر در مسجد کریم خان گسترده شده است. 
حمید باقرپور در حاشیه بیست و دومین افطاری امسال جامعه ایثارگران تبریز در فضای آزاد سنگ فرش برج ابریشم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اشاعه شعائر فرهنگی از سال گذشته این سفره افطاری برای دو هزار نفر در فضای آزاد سنگ فرش برج ابریشم تبریز دایر می شود.
وی گفت: امسال نیز پنج سفره افطاری در این فضای باز برای حدود دو هزار میهمان ناخوانده و بقیه در داخل مسجد کریم خان برای حدود 400 نفر دایر شده است.
وی افزود: حضور میهمانان بدون دعوت قبلی، تامین هزینه از سوی خیران ایثارگر و پرهیز از تشریفات از جمله ویژگی های سفره های افطاری جامعه ایثارگران تبریز است.
وی پنیر، نان، خرما، آب معدنی و چلو قیمه را زینت سفره های افطاری جامعه ایثارگران راهیان عاشورای تبریز اعلام کرد و گفت: جامعه ایثارگران در راستای منویات مقام عظمای ولایت برای انجام فعالیت های فرهنگی در مناسبت های مختلف آیین های فرهنگی متنوعی در مسجد کریم خان تبریز برگزار می کند. 
وی افزود: جامعه ایثارگران تبریز پس از اقامه نماز مغرب و عشا در چهارشنبه هر هفته، مجری برنامه های متنوع فرهنگی و سخنرانی های مذهبی است.
شهر تبریز با حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت، 6 هزار شهید گلگون کفن تقدیم انقلاب اسلامی کرده است؛ برخی از سرداران شهید تبریز همچون شهید شفیع زاده، یاغچیان و تجلایی همچون نگینی در آسمان ایثار و شهادت می درخشند و جانبازان و ایثارگران این شهر فرهنگی همچنان با یاد و خاطره این شهیدان در جبهه های فرهنگی جهاد می کنند.