جهش تولید | چهارشنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۹

سس بشامل - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

سس بشامل

Loading the player...

 

 یکی از کاربردی ترین و خوشمزه ترین سس ها، سس بشامل هست که دو نوع آنرا آموزش میدیم.

سس بشامل ساده

مواد لازم:
برای تهیه 2 پیمانه سس:
کره=100 گرم
شیر=2 پیمانه(4 دسی لیتر)
آرد سفید=4 قاشق سوپخوری 
نمک و فلفل=به مقدار لازم
پیاز رنده شده نرم=3 قاشق سوپخوري

طرزتهيه 
1.
کره را در ظرفی می ریزیم و روی آتش می گذاریم،داغ که شد پیاز رنده شده را می ریزیم و به هم می زنیم تا پیاز کمی سرخ شود.2. آرد را اضافه می کنیم و به هم می زنیم تا آرد نیز کمی سرخ شود.

3. حرارت را ملایم کرده و شیر به تدریج به مواد اضافه می کنیم و مرتب بهم می زنیم.نمک و فلفل را هم به آن اضافه می کنیم و مرتب هم می زنیم تا سس به جوش آید و کمی غلیظ شود.

******************************************************************

سس بشامل ایتالیایی

با توجه به مصرف زیاد سس بشامل در ایتالیا، تعجبی ندارد که این سس را در همه آشپزخانه های ایتالیایی بتوانیم پیدا کنیم. از این سس داخل انواع پاستا و لازانیا استفاده می شود و طعم بسیار خوبی به این نوع غذاها می دهد. با این میزان مواد اولیه، می توان دو پیمانه سس تهیه نمود. این سس در 15 دقیقه درست می‌شود.

مواد لازم:

کره

4 قاشق غذاخوری

آرد

¼ پیمانه

شیر

2 پیمانه

نمک و فلفل

به میزان لازم

جوز هندی

به میزان دلخواه

طرز تهیه:

 

یک ظرف کوچک و عمیق را روی حرارت ملایم می گذاریم و کره را داخل آن می ریزیم تا کره ذوب شود و شروع به حباب زدن کند. آرد را درون کره داغ شده می ریزیم و با قاشق چوبی کاملاً مخلوط می کنیم. 1 الی 2 دقیقه آرد و کره را روی حرارت مخلوط می کنیم تا رنگ آرد کمی تغییر کند. سپس شیر را کم کم به این مواد اضافه می کنیم و با همزن دستی تند تند هم می زنیم تا شیر گلوله نشود و کاملاً مواد یکدست شوند. سس را روی حرارت ملایم آن قدر هم می زنیم تا کم کم غلظت مناسبی بدست آورد. سپس آن را با کمی نمک و فلفل و جوز هندی مزه دار می کنیم. پس از اینکه غلظت سس مناسب شد، آن را از روی حرارت بر می داریم و کنار می گذاریم تا زمانی که بخواهیم از آن استفاده کنیم. اگر بخواهیم می توانیم آن را نگهداری کنیم؛ برای این کار سس را داخل یک ظرف شیشه ای ریخته و روی آن را با نایلون می پوشانیم

.

 Béchamel sauce
 One of the most useful and the most delicious sauces, Béchamel sauce that two types of training that.Béchamel sauce simple
Ingredients:
To prepare 2 cups of sauce:
Butter = 100 grams
= 2 cups milk (4 dl)
= 4 tablespoons flour
Salt and pepper = the amount necessary
Software = 3 tablespoons grated onion
Trzthyh
1. butter in mixer bowl and cook on the fire, which was hot grated onion mixture and top with sautéed onions are heading to .2. Add flour and incorporate the flour a little too red.

************************************************** ****************
Béchamel sauce Italian
Due to the high consumption of Béchamel sauce in Italy, it is not surprising that the sauce can we find in all Italian kitchens. Of the sauce into the pasta and lasagna types used and the types of foods that taste very good. The amount of raw material, can be produced two cups of sauce. This sauce is made in 15 minutes.
Ingredients:
Butter
4 tablespoons
Flour
¼ cup
Lion
2 cups
Condiment
To the extent necessary
Nutmeg Hindi
To taste
Directions:

Pour the flour into the hot butter and mix thoroughly with a wooden spoon to make. 1 to 2 minutes, heat the butter and flour mixture to the flour a little color change. Then we add the milk slowly into the material with a hand mixer, beat together the milk balls caustic material is quite soft. Sauce on low heat so little time heading to obtain the proper concentration. Then with a little salt and pepper and nutmeg flavor we Hindi. After concentration of the appropriate sauce, heat it, and we feel uncomfortable when we use it. If we can hold it, to do it in a glass jar and poured the sauce over it with plastic wrap.