سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۳۰ خرداد ۱۴۰۰

سرو قامتان - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

سرو قامتان

Loading the player...

بیست و شش سال پیش یعنی در 26 مرداد سال 1369، نخستین گروه آزادگان به میهن اسلامی بازگشتند و ایران را از عطر حضور خود آکنده کردند. آن روز، یادآور خاطره شیرین بازگشت آزادگان به میهن اسلامی است. روزی مبارک که در آن، صابران راست قامت جمهوری اسلامی ایران، پس از سال ها دوری از وطن به خاک میهن پای گذاشتند و به آغوش خانواده و ملت بازگشتند.

امام خمینی (ره) فرمودند:

ما را چه رسد که با این قلم های شکسته و بیان های نارسا در وصف اسرا که سلامت خویش را از دست داده اند، مطلبی بنویسیم یا سخنی بگویم. زبان و بیان، عاجز از ترسیم مقام بلندپایه عزیزانی است که برای اعلای کلمه حق و دفاع از اسلام و کشور اسلامی جانبازی نموده اند. در اقدام شریف... اسیرانی که در زندان های مخوف دشمن، شجاعانه بر سر دشمنان بشریت فریاد می کشند، چگونه می توان سخن گفت.

اسرا، با استقامت و پایداری و پای مردی خویش، به بنیانی مرصوص مبدل گشته اند که نه تهدید ابرقدرت ها آنان را به هراس می افکند و نه از محاصره ها و کمبودها به فغان می آیند و نه از خیانت و وحشی گری های صدامِ دیوانه و افسار گسیخته رو به زوال در زدن شهرها و ویران کردن خانه ها و... خم به ابرو می آورند و چون گذشته به راه خود که همان راه اسلام عزیز و عزت و شرف و انسانیت است، ادامه می دهند و زندگی با عزت را در خیمه مقاومتِ صبر، بر حضور در کاخ های ذلت و نوکری ابرقدرت ها و سازش و صلح تحمیلی ترجیح می دهند.

صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در راستای زنده کردن یاد و خاطره آزادگان هشت سال دفاع مقدس میزگردی را با عنوان سرو قامتان تولید نموده است. در این برنامه از سه تن از اسرای تبریزی 8 سال دفاع مقدس دعوت شده است تا با حضور خود در این برنامه خاطرات دوران اسارت خود را بازگو نمایند.

سال تولید: 1395

تهیه کننده: سعید رضا نژاد

مجری: سید داوود قریشی

تصویربردار: نکو - علیرضا حسین پور - یوسف پیشاهنگ

دستیار تهیه: محمد احسانی

کارگردان: حمید عطالو

دستیار صدا و تصویر: یاسین عزیزی

صدابردار: قاسم اندرزگو