رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

بازگشت به صفحه کامل

سردارسیف الهی: مهمترین دستاورد دفاع مقدس حفظ تمامیت ارضی کشور بود

سردارسیف الهی: مهمترین دستاورد دفاع مقدس حفظ تمامیت ارضی کشور بود


مشاور نظامی فرماندهی کل قوا و معاون امنیت داخلی و سیاسی شورای امنیت ملی گفت: اولین و مهمترین دستاورد دفاع مقدس حفظ تمامیت ارضی کشور است.

سردار سرتیپ پاسدار ' رضا سیف الهی ' دوشنبه در صبحگاه مشترک نیروهای مسلح میانه افزود: ثمره خون مطهر شهدا و فداکاری رزمندگان دلاور همه نیروهای مسلح این بود که حتی یک وجب از خاک ایران که مورد طمع دشمن قرار گرفته بود به دست آن نیفتاد .

وی استقلال کشور و امنیت ملی را بزرگترین دستاورد هشت سال دفاع مقدس دانست و افزود: امروز نه تنها آسمان ایران ، بلکه زمین ، دریا و سرزمین ایران دارای امنیت و اقتدار لازم است.

سردار سیف اللهی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، زبده تر شدن ارتش ، استحکام بسیج 20 میلیونی مردمی و نیزخودکفایی در ساختار تجهیزات نظامی را از آثار دیگر جنگ ذکر کرد و گفت: قدرت دفاع موشکی ایران با بردهای متفاوت مساله امروز جهان است.

وی با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور عزت و عظمت یک ملت در مقابل هجوم بیگانگان به میهن اسلامی است، افزود: امروز پیام نیروهای مسلح کشور به ملت همیشه در صحنه ایران و دوستداران نظام این است که مانند همیشه بانی ثبات و امنیت درکل منطقه بوده و نقش بازدارنده خود را ایفا خواهند کرد.

فرمانده تیپ 36 پیاده مکانیزه ارتش میانه نیز دراین مراسم گفت: تحمیل جنگ هشت ساله به ایران دومین موج اتحاد و حرکت مردمانی را در پی داشت که برای آزادی و آزاد زیستن بهای بسیاری پرداخته و دراین عرصه با ایمان خود به مبارزاتشان بعد معنوی بخشیدند .

سرهنگ شاپورتوکلی گفت: گر چه مرزهای جنوب و غرب کشور به قربانگاه پاک ترین فرزندان ملت ایران تبدیل گشت اما ایمان و قدرت روح والای آنان این خاک را مکان مقدسی کرد که تا امروز این خاک ارج و قرب خود را وامدار وجود این شهیدان است.