جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

سرآغاز کوراوغلو - نمایش محتوای صدا

 

 

سرآغاز کوراوغلو

سرآغاز کوراوغلو


Loading the player...

داستان کوراوغلی داستانی قدیمی است که سالهای متمادی از زبان داستان سرایان و عاشیق ها شنیده میشود اما این قدمت و تکرار از طراوت و جذابیت آن نکاسته است. و اما ...

 علی کیشی مهتر اسب های حسن خان بود او در کار خود مهارت و اطلاعات بسیاری داشت و اسب های خوبی پرورش می داد. روزی حسن خان میخواست به یکی از میهمانان عزیز خود دو اسب پیش کش کند و از علی کیشی خواسته بود دو اسب از بهترین اسب هایش را برای این کار انتخاب کند. علی کیشی بر خلاف تصور دیگران دو اسب لاغر و ضعیف را برای این هدیه به پاشاخان انتخاب کرده بود. حسن خان و پاشاخان که از این انتخاب ناراحت و خشمگین شده بودند و حسن خان دستور داد دست و پای علی کیشی را ببندند و چشمانش را در آوردند. علی کیشی از حسن خان خواست در مقابل ظلمی که به او کرده است دو اسبی را که برای هدیه پاشاخان انتخاب کرده بود به او بدهد و خان پذیرفت.

علی کیشی پسری به نام روشن داشت. روشن با دیدن وضعیت پدر تصمیم به انتقام از حسن خان میگیرد اما پدرش به او میگوید صبر کند و منتظر زمان مناسب باشد و خیلی چیزهای دیگر را در مورد وضع مردم و ظلم خان ها گفت. علی کیشی صبح روز بعد پسرش را به جایی برد که چملی ئل نام داشت و به او گفت: این مکان مسکن و ماوای تو خواهی بود تا جوانمرد بزرگ شوی و از خان های ظالم انتقام بگیری. علی کیشی از دنیا رفت و روشن که دیگر به "کوراوغلی" معروف شده بود پدر را در کنار چشمه ای به نام قوشا بولاغ به خاک سپرد.

تاریخ تولید: 1394

نویسنده: علی حسینقلی زاده

بازیگران: فاطمه حسینی – ناصر هاشمی – رقیه شادخواه – حمید مجد آبادی – خلیل پورهادی – یونس کبیر – علی حسینقلی زاده

گروه عاشیقی: قاوال: علی عبادی / بالابان: عبدالعلی عبادی / عاشیق: محمد عبادی

کارگردان: خلیل پورهادی

تهیه کننده: علیرضا مهدوی