رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

سازیمین یانیخلی نغمه سی - نمایش محتوای صدا

 

 

سازیمین یانیخلی نغمه سی

«سازیمین یانیخلی نغمه سی» عنوان نمایش رادیویی تولید شده در شبکه استانی صدای مرکزآذربایجان شرقی است که داستان زن جوانی را روایت می کند که در یک روستای دورافتاده به کار معلمی مشغول است. مش زینال سرایدار این مدرسه به زن جوان کمک میکند ضمن گردش در روستا وآشنایی با مردم آنجا، خانه ای برای خود پیدا کند. در هنگام گردش در روستا، زن جوان صدای سوزناک سازی را می شنود و از مش زینال در مورد نوازنده این ساز سوال می کند. مش زینال می گوید در این روستا مردی زندگی می کند که در سالهای گذشته به دلیل دلبستگی به دختری، زن و فرزند خود را از خانه بیرون کرده و بعد از مدتی، بینایی خود را از دست داده است.

اکنون مدتی است که به تنهایی زندگی می کند و نغمه های سوزناکی را با ساز خود می نوازد. زن جوان از مش زینال می خواهد که او را نزد مرد نوازنده ببرد. بعد از دیدار و گفتگو با آن مرد، زن جوان احساس می کند که علاقه خاصی به مرد نوازنده دارد. آن مرد اسم دختر خود را شیرین و اسم زنش را سولماز معرفی می کند. زن جوان متوجه می شود که دختر آن مرد است که سالیان گذشته از خانه اش بیرون انداخته است. شیرین به مادرش خبر می دهد که پدرش را پیدا کرده و او نیز به روستا می آید تا با همسرش زندگی کنند. مرد نوازنده از خجالت به بالای کوه می رود و زمانی که می شنود همسرش او را بخشیده به سرعت از کوه پایین می آید ولی....

این نمایش رادیویی به مدت 31 دقیقه و به تهیه کنندگی آقای یعقوب خبیر و نویسندگی و کارگردانی آقای خلیل پور هادی می باشد.

دستیار تهیه این نمایش رادیویی پریسا محمدی، افکتور آرزو عمویی و صدابردار محمد فتح آبادی میباشند. خلیل پور هادی، حمید مجد آبادی، زکیه جعفری و فرناز قالیباف بازیگران نمایش رادیویی سازیمین یانیخلی نغمه سی است.