سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

زنان نقش مهمی در تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم و مدیریت جهادی دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

زنان نقش مهمی در تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم و مدیریت جهادی دارند

فرماندار عجب شیر گفت: با نهادینه کردن فرهنگ اسلامی و اقتصاد مقاومتی در خانواده ها، زنان می توانند نقش مهمی در تحقق شعار اقتصاد و فرهنگ با عزم و مدیریت جهادی ایفا کنند.

ابراهیم طاهری در جلسه هماهنگی بزرگداشت ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن، افزود: زنان در بافت جامعه عضوی تاثیر گذار بوده و در محیط کار و خانواده از ارکان و ستون های اصلی به شمار می آیند.

وی اظهار کرد: زن در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بطوری که پیامبر اکرم(ص) برای احترام و تجلیل از مقام حضرت زهراء (س) از جای خود بلند می شد و به دستان آن بانوی بزرگوار اسلام بوسه می زد.

فرماندار عجب شیر ادامه داد: حضور فعال زن ها در جامعه و کانون خانواده از بزرگترین نعمت هایی است که خداوند نسبت به ما در جامعه اسلامی عطا کرده و باید نسبت به این نعمت سپاسگزار بود.

طاهری یادآوری کرد: لازمه بقای جامعه اسلامی، همکاری زنان و مردان با تاسی از بزرگ بانوی اسلام در تربیت نسلی صالح، متعهد، عالم و آگاه است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر نقش بسزایی در تبیین هر چه بیشتر نقش بانوان در توسعه همه جانبه جامعه دارد، گفت: در برگزاری این آیین ها باید فرهنگ فاطمی در نهاد خانواده و نسل جوان نهادینه شود.

فرماندار عجب شیر ادامه داد: زنان با بهره گیری از بیانات مقام عظمای ولایت می توانند نقش تعیین کننده ای در اقتصاد و فرهنگ با عزم و مدیریت جهادی ایفا کنند.

طاهری خاطرنشان کرد: حضرت فاطمه (س) به واسطه علم، تقوا، بصیرت خود به الگوی تمام زنان عالم تبدیل شده و ارزش های این بانوی بزرگ اسلام در جهان در حال توسعه است.

وی گفت: تجلیل از بانوان کارآفرین و نمونه، برگزاری همایش شعر اهل بیت، نمایشگاه حجاب و عفاف، اجرای مسابقات فرهنگی - ورزشی، مسابقات کوهنوردی و پیاده روی از جمله برنامه های هفته زن در عجب شیر است.