سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

زمینه انس نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت فراهم شود - نمایش محتوای خبر

 

 

زمینه انس نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت فراهم شود

فرماندار عجب شیر با تاکید بر بهره گیری از تمام ظرفیت ها برای برگزاری هرچه بهتر برنامه های روز شهید، گفت: برنامه های این ایام باید در خور نام و شان شهدا باشد و موجب آشنایی و انس هرچه بیشتر نسل جوان با فرهنگ ناب شهید و شهادت شود.

زمینه انس نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت فراهم شود

ابراهیم طاهری، روز پنجشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های روز شهدا در این شهرستان، افزود: روز شهدا متعلق به همه مردم و مسوولان بوده و بزرگداشت این روز ادای دین معنوی و وظیفه در مقابل شهدایی است که با خون خویش عزت، آزادی و استقلال را به ما هدیه کردند.
وی اظهار کرد: فرهنگ ایثار و شهادت باید در بطن زندگی مردم وارد شود چرا که در این صورت جامعه به سوی کمال بشری رهنمون می شود.
رییس بنیاد شهید عجب شیر نیز در این جلسه گفت: شهدا بزرگترین سرمایه ملت هستند و عزت، اقتدار و سربلندی کنونی ایران اسلامی حاصل خون شهدای گرانقدر است.
سلمان اسلامی، با اشاره به برنامه های گرامیداشت 22 اسفند و روز شهید با همکاری دستگاه های اجرایی این شهرستان افزود: کار برای شهید و شهادت فقط برای ایام خاص و وظیفه یک دستگاه و نهاد نبوده و همه باید در این راستا با جدیت تلاش کنند.
وی با بیان اینکه همه باید از خانواده های شهدا و جامعه ایثارگری به عنوان خادمان واقعی انقلاب تجلیل و قدردانی کنیم، اظهار کرد: دیدار با خانواده شهدا وظیفه همه بوده و با دیدار با خانواده های شهدا به عنوان سرمایه های عظیم انقلاب، باید از ایثارگری های آن ها قدردانی کنیم.
اسلامی، ادامه داد: خدمت به شهدا و ایثارگران و دیدار از خانواده شهدا در کنار یک وظیفه اداری، روحیه خدمت گذاری را در مسوولان تقویت می کند.
کاشت نهال به یاد 230 شهید عجب شیر در روز 15 اسفند همزمان با روز درختکاری، تعویض پرچم و گلباران مزار منور شهدا، دیدار از خانواده های معظم شهدا و ایثارگر با حضور مسوولان، برگزاری مسابقه های مختلف قرآنی و ورزشی در حوزه ایثار و شهادت و یادواره های مختلف شهدا در سطح شهرها و روستاها و اعزام پیام آوران ایثار به مدارس، مراکز و محافل مختلف برای روایتگری خاطرات شهدا از جمله برنامه های تصویب شده در این جلسه به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهداست.
شهرستان عجب شیر با حدود 85 هزار نفر جمعیت در98 کیلومتری جنوب غربی تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع است.