جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

رواق های فیروزه جهان اسلام میزبان جشنواره ملی 'صدای بهار' می شود

رواق های فیروزه جهان اسلام میزبان جشنواره ملی 'صدای بهار' می شود


مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: جشنواره ملی صدای بهار از فردا 28 اسفند همزمان با سراسر كشور در محوطه مسجد كبود تبریز برگزار می شود.

تراب محمدی روز یكشنبه افزود: این جشنواره با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری در رواق های فیروزه جهان اسلام فعالیت خود را آغاز می كند و در دیگر نقاط شهر و استان از جمله محوطه آثار ثبت شده جهانی، بازار كبود و خانه پروین اعتصامی ادامه پیدا خواهد كرد.

وی برنامه های شاد و متنوع فرهنگی، هنری، معرفی آداب و رسوم آذربایجان شرقی، اجرای نمایش های آیینی نوروزی و برپایی نمایشگاه های صنایع دستی را از جمله بخش های این جشنواره برشمرد.

وی اضافه كرد: ارائه لباس های محلی، غذاهای بومی و شیرینی و سوغات مخصوص استان در كنار جشن ها و نمایش هایی همچون تكم گردانی و سایاچی با محوریت آئین های نوروزی از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای جشنواره ملی صدای بهار به شمار می رود.

محمدی گفت: برنامه های جشنواره ملی صدای بهار، علاوه بر نمایش آیین های نوروزی آذربایجان شرقی، به معرفی جاذبه های تاریخی، طبیعی و گردشگری شهرها و روستاهای استان به گردشگران می پردازد.

مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: فرهنگ و تاریخ غنی، موسیقی و آداب و رسوم كهن و بكر مناطق مختلف استان را از جمله زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در كنار مناظر طبیعی آن توصیف كرد.

وی همچنین چاپ بروشور، نقشه، كتابچه مشترك نوروزی، هزاران نسخه سی دی معرفی استان و استقرار سفره های هفت سین در میادین شهرها را از دیگر برنامه های آذربایجان شرقی در جشنواره ملی صدای بهار خواند.