جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رشد سه برابری برخورداری روستاهای آذربایجان شرقی از اینترنت پرسرعت در سه سال گذشته - نمایش محتوای خبر

 

 

رشد سه برابری برخورداری روستاهای آذربایجان شرقی از اینترنت پرسرعت در سه سال گذشته

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه در ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تنها 154 روستای استان تحت پوشش شبکه اینترنت پرسرعت بود، گفت: در زمان حاضر 465 روستای تحت پوشش شبکه اینترنت قرار دارد .

رشد سه برابری برخورداری روستاهای آذربایجان شرقی از اینترنت پرسرعت در سه سال گذشته

بهمن حسین زاده چهارشنبه شب در نشست اقتصاد مقاومتی قرارگاه عاشورای استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: توسعه شبکه اینترنت در 1008 روستای استان هم برنامه‌ریزی شده است.
وی با اشاره به تعریف 33 طرح مرتبط با اقتصاد مقاومتی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان، گفت: 11 طرح بهره برداری شده و 2 طرح هم دارای پیشرفت 90 درصدی است.
حسین زاده اظهارکرد: برای اجرای تمام این طرح ها از توان بخش خصوصی و یا از اعتبارات ملی استفاده می کنیم.
وی با اشاره به دستاوردهای استان آذربایجان شرقی در زمینه امنیت شبکه، گفت: تعداد حملات به شبکه های ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کاهش یافته است. 
حسین زاده با دعوت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در خوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت: برای حمایت از بخش خصوصی تسهیلات 2 میلیارد ریالی در اختیار این بخش قرار می گیرد .
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی از برنامه ریزی های انجام شده برای ایجاد چتر اینترنت وای فای در اماکن عمومی شهر تبریز خبرداد .