جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

رسانه ملی در کنار مردم و دستگاههای اجرایی برای ریشه کن کردن کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

رسانه ملی در کنار مردم و دستگاههای اجرایی برای ریشه کن کردن کرونا

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه اطلاع رسانی و مدیریت افکار عمومی قرارگاه زیستی استان گفت: رسانه ملی در کنار آموزش،اطلاع رسانی و ارامش بخشی ، روی برنامه های سرگرم کننده و نشاط آفرین تمرکز خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی ، مهندس مرتضی صفری با اشاره به تلاش ارتش سایبری منافقین،سلطنت طلبان و وهابیون برای ایجاد نگرانی در جامعه افزود : متاسفانه میزان خبرهایی که این رسانه ها در رابطه با شیوع کرونا در ایران تولید می کنند، چندین برابر چین کانون اصلی کرونا در جهان  است

وی ادامه داد: با بازنمایی محیط های بیمارستانی، سعی داریم ترس و نگرانی ایجاد شده در فضای مجازی را کمتر کنیم و قطعا اطلاع داشتن مردم از دانش بالا، توانایی ها، مجرب بودن و با انگیزه بودن کادر درمانی استان، در آرامشافکار عمومی جامعه موثر خواهد بود .

صفری خاطرنشان کرد: موضوع انتشار ویروس یک مقوله است، اما آنچه که این مشکل را دو چندان می کند، سوار شدن ضد انقلاب بر روی این فضا برای التهاب آفرینی است.

ایشان تصریح کردند : به نظر می رسد با توجه به سابقه فرهنگی کشور و استان، افکار عمومی در این مدت کم، همراهی خوبی داشتند و باید برای غنا بخشیدن به مطالب آموزشی در استان، مطالب تخصصی نسبت به مناطق مختلف ،محتوای خاص ان مناطق را، تولید کنیم.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی نیز در این جلسه از افکار عمومی به عنوان یک دارایی حیاتی یاد کرد و گفت: رسانه ها افسران صیانت از این دارایی جامعه هستند.

وی از تلاشهای شبانه روزی وحرفه ایی صدا وسیمای استان در اطلاع رسانی و آموزش در بحث کرونا تشکر کرد.

محمد باقر آقایی افزود : مدیریت افکار عمومی در فضای مجازی  باید مورد تجدید نظر قرار گیرد و این مستلزم تشکیل تیم های اطلاعاتی است تا در این کارزار با استفاده از این ظرفیت ها فعال عمل کنیم.

ایشان با اشاره به تاکید استاندار و دادستان مرکز استان در جدیت برخورد با افرادی که مغرضانه و عمدا امنیت روانی مردم را هدف قرار دهند افزود: در این خصوص با هیچ کس تعارف نداریم.

وی با بیان اینکه آموزش و اطلاع رسانی در قالب های مختلف به وفور وجود دارد تاکید کرد: مشکل اساسی در شرایط کنونی در زمینه آرامش بخشی است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری آذربایجان شرقی تصریح کرد: شایعات موجود باید در جامعه احصا شود و باید در بحثهای آموزشی نیز از بحث های آموزش از خود مراقبتی خارج شویم و دیگر مراقبتی را ترویج دهیم.

در این جلسه بر تولید محتوای مثبت برای انتشار در قالبهای فضای مجازی و نقش پلیس فتا در برخورد با خبرهای جعلی و رعب آور، کانال های فروش مجازی ماسک و مواد ضد عفونی کننده تاکید شد .

همچنین اعلام شد: مغایرت آمارهای مبتلایان به ویروس کرونا در کشور، به مغایرت زمان اعلام نتایج آزمایش برمی گردد و دلیلی بر کتمان آمار نیست.

روابط عمومی صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی