جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

رزمندگان اسلام مقتدرانه از مردم مسلمان سوریه دفاع می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمندگان اسلام مقتدرانه از مردم مسلمان سوریه دفاع می کنند

رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) در تشریح سفر خود به سوریه و لبنان گفت: رزمندگان اسلام مقتدرانه از مردم مسلمان سوریه در مقابل حملات و ناامنی های نیروهای داعشی تحت حمایت عربستان و صهیونیست ها دفاع می کنند.

رزمندگان اسلام مقتدرانه از مردم مسلمان سوریه دفاع می کنند

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله محسن مجتهد شبستری روز چهارشنبه در ادامه گزارش سفر خود و دیدارش با 'سید حسن نصرالله'، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیروهای مقاومت از جمله نیروهای دولتی سوریه و حزب الله مناطق حساس و مسکونی سوریه به جز بخش کوچکی از اطراف حلب را در اختیار دارند و داعش تنها در صحرا، بیابان ها و مناطق غیرمسکونی سوریه ناامنی ایجاد می کند. 
وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در خصوص اوضاع سوریه و روحیه رزمندگان افزود: فرصت دیدار با رزمندگان اسلام را نیافتم اما خوشبختانه اوضاع سوریه در حال حاضر امیداوار کننده بوده و رزمندگان با برخورداری از روحیه قوی و بالا با خدای خود عهد بسته اند تا آخرین قطره خون با دفاع از اسلام و مسلمانان، متجاوزان داعشی را بیرون کنند و در این میان از تحریکات و اعمال رژیم سعودی در خصوص سوریه و همین طور از اجلاس استانبول بسیار گلایه داشتند. 
آیت الله شبستری خاطر نشان کرد: رزمندگان خواستار آن بودند تا راه علاجی در مقابل دولت تحریک شده سعودی پیدا کنیم و معتقد بودند که عربستان سعودی با همپیمانی صهیونیست ها و با کمک دست پروده خود داعشی ها، وهابی ها و تکفیری های سعودی بر علیه کشورهای اسلامی تلاش می کنند. 
آیت الله مجتهد شبستری در پاسخ به سووال دیگر خبرنگار ایرنا در خصوص هدف دیدار با شیخ حسن نصرالله اظهار کرد: این سفر با دعوت ایشان به عنوان عضو خارجی مجمع جهانی اهل بیت (ع) صورت گرفت که در خصوص مسائل شیعیان عراق و سوریه مصوباتی در سه نشست 2 تا سه ساعته به دست آمد.
وی افزود: در خصوص مسائل عراق و اختلاف های موجود در کابینه عراق و مقتدا صدر تصمیماتی حاصل شد که در روز اول جلسه شنیدیم این اختلافات فروکش کرده است. 
رییس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در خصوص شخصیت انقلابی شیخ حسن نصرالله گفت: شیخ حسن نصرالله با روحیه شجاعانه خود بسیار علاقمند به رهبر معظم انقلاب و پشتیبان ولی فقیه است و اعلام کردند تا آخرین نفس پشتیبان رهبری هستیم که این روحیه رزمندگان حزب الله لبنان را دلگرم و در رسیدن به هدفشان مصمم تر می کند. 
وی همچنین در خصوص اهداف و ارکان مجمع جهانی اهل بیت (ع) گفت: این مجمع دارای سه رکن مجمع عمومی، دبیرخانه و شورای عالی است که این شورا از علمای شیعه داخل و خارج کشور از جمله شیخ حسن نصرالله از لبنان، سید عمار حکیم از عراق، آیت الله سیدآصف محسنی از افغانستان، مرتضی مرتضی از آفریقا، حلقویی از سوریه و شیخ معطوف از کویت تشکیل شده است. 
آیت الله شبستری با بیان اینکه جلسات شورای عالی مجمع یاد شده اغلب در تهران یا قم برگزار می شود افزود: این جلسات تا کنون 2 بار نیز در عراق و این بار هم به دعوت شیخ حسن نصرالله در لبنان ادامه یافت. 
رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) اظهار کرد: با برگزاری این جلسات تا کنون در باره مسائل شیعیان نیجریه، بحرین، پاکستان، افغانستان و به خصوص عراق و سوریه تصمیمات و بیانیه هایی صادر شده است. 
مجمع جهانی اهل بیت توسط مقام معظم رهبری در کنار مجمع 'تقریب مذاهب ' تشکیل شده که وظیفه رسیدگی به امور شیعیان در هر کشور شیعه نشین را بر عهده دارد. 
آیت الله مجتهد شبستری اضافه کرد: مجمع عمومی شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت (ع) با شرکت 500 تا 600 نفر از بزرگان شیعه از سراسر دنیا تا کنون در تهران برگزار شده است.