سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند

امام جمعه بناب گفت: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با عمل به شعار ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، با از خودگذشتگی از استقلال و تمامیت ارضی کشور دفاع کردند.

رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس از تمامیت ارضی کشور دفاع کردند

حجت الاسلام مصطفی باقری بنابی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه این شهرستان افزود: ملت ایران در جنگ هشت ساله قدرت و توان خود را به صدام و ارتش متجاوز که به نیابت از استکبار جهانی با ملت ما می جنگیدند، نشان داد.
وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) تنها با یک اشاره رژیم ستمشاهی 2 هزار و 500 ساله را به زباله دان تاریخ فرستاد، یادآوری کرد: رژیمی که متکی راه شرق و غرب بود تنها با یک فرمان معمولی بنیان گذار جمهوری اسلامی از هم پاشید.
خطیب جمعه بناب یاد و خاطره رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس از جمله شهیدان باکری، زین الدین، کاظمی و سایر سرداران و نیز شهدای مدافع حرم تمجید و قدردانی کرد.
حجت الاسلام باقری بنابی، با اشاره به اتفاق های بعد از جریان غدیر یادآور شد: در آن مقطع سپاهیان و نیروهایی که در کنار امام علی(ع) قرار داشتند همه به دنبال مقام و ثروت بودند و زمانی که دیدند آن حضرت عدالت را محور کارهای خود قرار داده است در مقابل امیرالمؤمنین(ع) صف کشیدند.
وی در مقایسه نیروهای انقلاب اسلامی و سپاهیان حضرت علی(ع) اظهارکرد: در حالی که امام (ره) فرمودند که 'ای کاش من هم یک پاسدار بودم' و یا 'اگر سپاه نبود، کشور هم نبود' در چنین شرایطی امیرالمؤمنین علی(ع) خطاب به سپاهیان خود می فرمود' فقط ظاهر شما مرد است و به مردان شباهت دارد'.
به گزارش ایرنا امام جمعه بناب گفت: مالک اشتر و عمار هم در اقلیت بودند و حضرت علی(ع) به نوعی تنها بود.
حجت الاسلام باقری بنابی ادامه داد: اکنون بعد از گذشت 1400 سال مردم ایران اسلامی اعم از زن و مرد در عمل ثابت کردند که 'ما اهل کوفه نیستیم، علی تنها بماند'.
وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید بازگشایی مدارس را گرامی داشت. / ایرنا