سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

راه اندازی گشت های ویژه محیط زیست در روز ملی انس با طبیعت درآذربایجان شرقی - نمایش محتوای خبر

 

 

راه اندازی گشت های ویژه محیط زیست در روز ملی انس با طبیعت درآذربایجان شرقی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان شرقی از تشکیل گشت های ویژه سیار و ثابت در مناطق مختلف استان برای حفاظت از محیط زیست خبر داد.

راه اندازی گشت های ویژه محیط زیست در روز ملی انس با طبیعت درآذربایجان شرقی

به گزارش روابط عمومی روز پنجشنبه روابط عمومی این اداره کل ، حمید قاسمی با اشاره به اینکه 13فروردین به نام روزملی انس با طبیعت نام گذاری شده است و در این روز بسیاری از هموطنان در طبیعت به گشت و گذار می پردازند از گردشگران درخواست کرد: در صورتی که قصد گردش در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست را دارند قبل از برنامه ریزی با اداره کل حفاظت محیط زیست استان یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان هماهنگ شوند.
وی اظهارکرد: با توجه به وجود مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در آذربایجان شرقی و غنای طبیعی آن، گردشگران برای حفاظت و نگهداری این غنای طبیعی باید از بهره برداری، شکار و صید غیر قانونی و غیر مسئولانه حیات وحش و رستنی های بهاری طبیعت به خصوص در مناطق چهارگانه، بپرهیزند. 
وی اعلام کرد: باری وارد شدن به مناطق امن تعریف شده در مناطق تحت مدیریت سازمان محیط زیست اخذ مجوز ویژه از اداره کل حفاظت محیط زیست استان ضروری است.
قاسمی ، رهاسازی ماهی های قرمز و گونه های غیربومی را در اکوسیستم های طبیعی مخرب و آسیب آفرین به حال طبیعت توصیف کرد و افزود: حفاظت محیط زیست استان در روز 13 فروردین با تشکیل گشت های ویژه سیار در مناطق مختلف سعی دارد تا در کنار مردم از تخریب طبیعت و ضربه وارد شدن به محیط زیست جلوگیری کرده و جلوی هر گونه نامهربانی را بگیرند.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از هموطنان خواست تا از ریختن زباله و پسماند در طبیعت به ویژه حاشیه جاده ها، رودخانه ها و مراکز پرتجمع خودداری کرده و با جمع آوری زباله های خود و تحویل آن به محل های تعیین شده به سلامت محیط زیست کمک کنند.
وی با تاکید براینکه چادرزدن و روشن کردن آتش در جنگلها و مراتع و مناطق طبیعت گردی و سهل انگاری در خاموش کردن آن، خسارت جبران ناپذیری به این ذخایر وارد می کند، از گردگشران طبیعت خواست برای بازدید از مناطق تحت حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست از محیط بانان درباره منطقه و حیات وحش آن راهنمایی بخواهند. 
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از گردشگران و طبیعت گردان درخواست کرد: به جای شکار حیوانات و چیدن گل ها و گیاهان، از آنها عکس بگیرند و سال ها از دیدن آن عکس لذت ببرند.