سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

راهیان کوی عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

راهیان کوی عشق

Loading the player...

شايد وقتي كه سالها پيش حضرت امام(ره) در پيام تاريخي پذيرش قطعنامه فرمودند: »خدا مي‌داند راه و رسم شهادت كور شدني نيست و اين ملتها و آيندگان هستند كه به راه شهيدان اقتدا خواهند كرد و همين تربت پاك شهيدان است كه تا قيامت‏ مزار عاشقان و عارفان و دلسوختگان و دارالشفاى آزادگان خواهد بود»(29/4/67) كمتر كسي باور مي‌كرد كه از همان فرداي پايان جنگ، كاروانهايي از نسل سوم انقلاب با عنوان كاروان "راهيان نور" براي آشنا شدن با حماسه بزرگ دفاع مقدس راهي ديار نور در جنوب و غرب كشور شوند.

در طول بيش از دو دهه از پايان جنگ كاروانهاي راهيان نور به يك از منابع عظيم توليد معنويت، بازشناسي هويت اسلامي - انقلابي  و فرصتي براي خودسازي انقلابي نسل سوم انقلاب اسلامي مبدل شده است.

اعزام صدها هزار علاقمند شناخت و كسب معرفت نسبت به آنچه در دهه 60 در ايران زمين گذشته است، ماههاي بهمن و اسفند و فروردين ماه را به فرصتي استرات‍ژيك براي نظام اسلامي مبدل ساخته تا بتواند با آشنا ساختن جوانان با آرمانهاي انقلاب اسلامي، تداوم انقلاب و دستيابي به افقهاي پيش روي آن را هموار سازد.

سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تولید برنامه ای با عنوان "راهیان کوی عشق" سعی در اطلاع رسانی و ایجاد آگاهی در مورد سفرهای راهیان نور را دارد. این برنامه که سفرهای دانشجویی راهیان نور را همراهی میکند با گزارشگیری از دانشجویان و همچنین عوامل پذیرایی و معارفه در مناطق عملیاتی دید روشنی از این سفرها را برای جامعه ایجاد مینماید.

برای دنبال کردن این برنامه میتوانید روزهای شنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه از ساعت 13 تماشاگر این برنامه باشید.  

سال تولید: 1394

تهیه کننده: یوسف جوانبخت

کارگردان: جلال مهمان نواز

تدوینگر و گرافیست: ایوب باغبان

نویسنده و گوینده متن: علی صیامی