جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

راهیان نور - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

راهیان نور

Loading the player...

شقایق‌های سرخ خوزستان بار دیگر بر یكی از بزرگ‌ترین وقایع تاریخ جهان شهادت می‌دهند. اینان بر زمینی روییده‌اند كه بی‌وضو نمی‌توان در حریم مقدس آن قدم گذاشت. شقایق‌های سرخ خوزستان بار دیگر پذیرای قدوم مجاهدانی هستند كه همه‌ی تاریخ منتظر آمدن آنان بوده است. دشمن حیرت‌زده است كه چگونه دژهای به ظاهر استوار مكر او در برابر تكبیر بسیجی‌هایی كه به‌یكباره و بدون واهمه با آرپی‌جی و كلاشینكف سر می‌رسند، فرو می‌ریزد.

گر چه جنگ، ظاهری زشت و هراسناك دارد، اما كیمیاگرانی در هشت سال دفاع مقدس پیدا شدند كه صحنه‌هایی زیبا آفریدند و همانند سفیر كربلا كه در پاسخ عبیدالله بن زیاد فرمود: «ما رأیت الا جمیلاً» از مرگ و خون، زیبایی خلق نموده و میدان مرگ را به همایش دعا و نیایش با پروردگار تبدیل نمودند و اسرار قرآن و ادعیه‌ی معصومین(علیهم السلام) را بر دل‌های پاك و مستعد حقیقت گشودند.

نمودار شدن قدرت دین به عنوان عامل اصلی حفظ عزت و اقتدار ملی، از دیگر زیبایی‌های جنگ شد. پاسداشت این زیبایی، حتی اگر جز به ملیت نیندیشیم، ضروری می‌نماید. رزمندگان و ایثارگران و در رأس آن‌ها شهیدان آن دوران، از جمله زیبایی‌های دفاع مقدس به شمار می‌آیند. گروه تلویزیونی بسیج شبکه استانی سهند در راستای پاسداشت یاد و خاطره شهدا و انعکاس جلوه‌های زیبای جبهه‌های حق علیه باطل، برنامه‌ای با عنوان «راهیان نور» تدارک دیده است. این برنامه در ایام نوروز92 میهمان بینندگان شبکه سهند خواهد بود.

{gallery}nazari/rahiannour{/gallery}