سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

رادیو انقلاب - نمایش محتوای صدا

 

 

رادیو انقلاب

رادیو انقلاب


Loading the player...
دهه فجر انقلاب اسلامی -دهه فجر ،‌ سرآغاز طلوع اسلام،‌ خاستگاه ارزشهاي اسلامي، مقطع رهايي ملت ايران و بخشي از تاريخ ماست كه گذشته را از آينده جدا ساخته است. در دهه فجر اسلام تولدي دوباره يافت و اين دهه در تاريخ ايران نقطه اي تعيين كننده و بي مانند بشمارميرود. تا قبل از انقلاب اسلامي،‌ در ايران نظام اسلامي وجودنداشت و رابطه پادشاهان با مردم رابطه ي «غالب و مغلوب» و« سلطان و رعيت » بود وپادشاهان احساس مي‌كردند كه فاتحيني هستند كه بر مردم غلبه يافته اند و حضرت امام رضوان الله تعالي عليه اين سلسله معيوب را قطع كردند و نقطه ي عطفي در تاريخ ايران بوجودآوردند و شمشير اسلام مردم را عليه دشمنان اسلام،‌ مردم و استعمارگران به كار گرفتند.
 
دهه فجر انقلاب از رشحات اسلام است و آئينه اي است كه خورشيد اسلام در او درخشيد و اين دهه فجر بايد با عظمت هرچه تمامتر برگزارشود. اين مراسم را با هيجانهاي عاطفي صحيح بايد با طراوت و تازه كرد. در مذهب ما،‌ احساسات،‌ گريه و شادي، حب و بغض و عشق و نفرت جايگاه والايي دارد. از اين رو جشنهاي دهه فجر مي بايستي همچون مراسم و اعياد مذهبي گرامي داشته شود و مردمي باشد. بايد كليه مساجد فعال شوند و مردم با حضور در مساجد خاطره ي فراموش نشدني حضرت امام و پيروزي انقلاب اسلامي را جشن بگيرند.
 

 این برنامه به نویسندگی و تهیه کنندگی بهرام بهروزی با سفر به شهرستانهای مختلف استان و شرکت در جشن های انقلاب اسلامی و مدارس ، شنوندگان را با حال و هوای روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در آن منطقه آشنا می کند. گفتگو با مردم در مورد خاطرات روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ، پخش سرودهای انقلابی ، روز شمار انقلاب، گفتگو با خانواده های شهدای انقلاب ، گفتگو با شاعران انقلابی و مداحان ، تهیه گزارش های مردمی خصوصاً از نسل جوان ، از جمله آیتم های "رادیو انقلاب"است. در این برنامه ۶۰ دقیقه ای که هر روز راس ساعت ۱۶ از شبکه استانی صدا پخش می شود مصطفی قنادی گوینده و گزارشگر برنامه است.

تاریخ تولید: 1397

نویسندگی و تهیه کنندگی: بهرام بهروزی

گوینده و گزارشگر: مصطفی قنادی